Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Mehmet Şevki Eygi!

info@haberdukkani.com 23 Ağustos 2010 Pazartesi

Aşağıda yer alan satırlar, şeriata uygun bir hayat yaşamaya çalışan İslamcı yazar Mehmet Şevket Eygi'ye ait. Başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç olmak üzere, AKP'nin çekirdek kadrosunun yetiştiği "milli görüş"ün yayın organı Milli Gazete'de 7 Ağustos'ta yayımlandı.

"İslamcılığın cıcığını çıkarttınız, Allah belânızı versin!.. Ben çoğunuzun o eski mücahitlik günlerini bilirim, ne nutuklar atıyor, mangallarda kül bırakmıyordunuz. Sonra mücahitlik postunu çıkardınız müteahhit oldunuz.

Müslümansan, hangi meşreb ve mezhepten olursan ol, mutlaka doğru ve dürüst olmak zorundasın. Siz yıllar var ki, doğruluk şişesini taşa vurup paramparça ettiniz. Allah bin kere belânızı versin!

Namaz kılıyor, günde onlarca defa Allah'tan sirat-ı müstaqime (doğru yola) kılavuzlamasını lisan ile niyaz ediyorsunuz ve hayatta tam tersini yapıyorsunuz.

Bre uğursuzlar!..

İslam'da devlet ve belediye bütçelerini hortumlamak var mıdır?

Rüşvet almak var mıdır?

Haram yemek var mıdır?

Her türlü emanete hıyanet etmek var mıdır?

Yalan söylemek, halkı aldatmak var mıdır?

Arsa ve arazileri yapılaşmaya açarak, binalara fazla kat çıkma izni sağlayarak haram komisyonlar almak var mıdır?

İhalelere fesat karıştırmak var mıdır?

Haram yollarla süper zengin olmak var mıdır?

Size beddua ediyorum. Allah belanızı versin!.. İki yakanız bir araya gelmesin!.. Haram servetlerinizi huzur içinde yiyemeyin emi!..

Müslümanların yüzünü kara çıkarttınız... Başınız belâdan kurtulmasın."

Mehmet Şevket Eygi acaba kime ne söylüyor?

Tam olarak anlaşılabiliyor mu?

Siz ne düşünüyorsunuz?.. Eygi'nin yazdıkları doğru olabilir mi? Mümkün mü bütün bu olup bittiğini iddia ettiği şeyler, gerçek olabilir mi?

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük