Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Menfaat kavşağı

info@haberdukkani.com 11 Şubat 2011 Cuma

DAR ZAMANDA KISA ÖYKÜ : II

İçinde bulunduğunuz zaman akıp giderken sonsuzluğa, bedeniniz ve ruhunuz "Deb-i Dünya" denilen gezegende dolaşırken, çeşitli kavşaklardan geçer gidersiniz meçhule..

Adına ömür denilen kısacık süreyi tüketirken Deb-i Dünya'da karşınıza çıkacak olan en tehlikeli yerler menfaat kavşaklarıdır. O kavşakta sizi bekleyenler vardır: Riya, nankörlük, vefasızlık, kadir kıymet bilmezlik ve ihanet pusu kurmuş beklemektedir türlü kılıklarda.. O kavşaktan geçmek zorundasınız. Hiç çaresi yoktur. Kaçış, kurtuluş yoktur. Yer küredeki maceranızın en zorlu sınav yeri işte bu kavşakta sizi beklemektedir.

Menfaat kavşağındadır kardeşleriniz, çocuklarınız, akrabalarınız, dostlarınız, sevdikleriniz ve aşkınız. Hepsi menfaat kavşağında toplanmışlardır. Bir anda çullanırlar üzerinize. Hepsi de sizi ne kadar çok sevdiğini haykırmaktadırlar! Hepsi de sizin için canlarını bile vermeye hazır olduklarını söyleyenlerdir.  Bu kavşağa adım attığınız anda pusulanızı şaşırır, karşınızdakiler için vazgeçilmez olduğunuza iyiden iyiye inanırsınız. Hepsinin isteklerine cevap vermeye hazır hale getirildiğinizin farkına varamazsınız.

Menfaat kavşağında tükenmeyecektir ömrünüz.. Önünüzde daha pek çok kavşak noktası vardır. Ama siz menfaat kavşağında tüm enerjinizi tüketirsiniz.


Deb-i Dünya'daki ömrü tamamlayabilecek gücünüz kalmamıştır artık. Sonrasında sizden geriye kalan binbir güçlükle ayakta durmaya çalışan bir cesettir. işte o cesetle tamamlarsınız hayat yolculuğunuzu.

Aman dikkat menfaat kavşağında sizi sevenlerin tüm enerjinizi tüketmelerine izin vermeyiniz. Önünüzde daha nice kavşaklar var.. Ve ilerideki o kavşaklar menfaat kavşağında yaşadıklarınızdan çok daha güzel, çok daha anlamlı ve çok daha değerli olacaktır. Ruhunuzdaki enerji ile yüreğinizdeki güzel duygularınızı sizi sevdiğini söyleyenlerden koruyun, tüketmelerine izin vermeyin..

-----------

*Deb-i Dünya: Kainatın en aşağı gezegeni.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük