Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Meydanlarda demokrasinin sesi yankılanıyor

info@haberdukkani.com 17 Temmuz 2016 Pazar

FETÖ çetesinin Türkiye'ye yaşattığı acılara bir yenisi daha eklendi ve TSK içinde yuvalanmış uzantıları ellerindeki "emanet" silahı Türk ulusuna çevirerek kanlı bir darbe girişiminde bulundu.

Tüm Türkiye'de halk sokaklara döküldü, meydanlara koştu, silahların ve tankların karşısına dikildi. Halk silahları ve tankları "teslim" aldı; silahlı darbe kalkışmasını kırdı.

Sokaklardan caddelere caddelerden meydanlara akan halkın gür sesi, silahlı terör örgütü FETÖ'nün defterini bir kaç saat içinde dürdü.

Türk milleti tüm dünyaya darbeye karşı olduğunu demokrasiye inancını ve bağlılığını bir kez daha duyurdu.

Malum tv kanalında körlerle sağırlar birbirlerini ağırlıyor. Adını anmaya değmez yaşı geçkin, aklı demans durumunda, buruşuk bir kadın; yandaşlarıyla bir masanın çevresinde oturmuş, şuh kahkahalar atıp arada bir de türkü söyleyerek, "komplo" teorileri üretiyor! Malum takım ne söylese nafile, görünen köy kılavuz istemiyor. Onlar karanlıklar içinde Türkiye ise, aydınlığa, ışığa, demokrasiye ve umuda koşuyor. Türkiye üzerinde oynanmak istenen kanlı bir oyun daha başarısızlıkla sonuçlanırken Türkiye çok daha güçlü yarınlara doğru emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.

Hayat bir geceden sonra normale döndü, demokrasiye inanan halk şimdi meydanlarda şarkılar söylüyor. İşte bunun adı: Demokrasi.

Vatandaşlar Demokrasi Nöbetinde (Habere Git)

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük