Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Modern neolitikler

info@haberdukkani.com 11 Aralık 2015 Cuma

21. yüzyılın en önemli sorunu modern çağın mutasyona uğramış neolitik toplumları ne var ki; bu neolitik toplumların yaratıcıları gelişmiş toplumların yöneticileridir. Çünkü dünyayı onlar organize ettiler.

Para, silah, bilim ve teknolojiyi tekellerinde kendi arzuları ve çıkarları doğrultusunda kullanan dünyanın efendileri, yoksul toplumları deneylerinde kobay olarak kullandılar. Ortaya çıkan sonuçlar insanlığı kurtuluşa değil felakete sürükledi.

Hapishaneler, işkencehaneler, mülteci kampları, terör örgütleri.. imalat virüslerin yol açtığı ölümcül hastalıklar.. yok edilen kültürler, dejenere edilen inançlar, değerler, sanatlar.. kirletilen ahlak ve ruh..

Günümüz dünyası neolitik toplumların yarattığı kaosun içine sürükleniyor. Süper devletler çözüm üretmek yerine türlü entrikalarla çıkarlarını bir hamle daha ileri taşıyabilmenin örtülü savaşını sürdürüyorlar.

Modern çağın mutasyana uğramış neolitik toplumları, insana has özelliklerini yitirdiğinden, tıpkı laboratuvar fareleri gibi içine kapatıldıkları labirentlerde, bir parça peynir kırıntısı arıyorlar. Evet, bir parça peynir kırıntısı..

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük