Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Muhalefet Recep Tayyip Erdoğan gerçeğini yarattı

info@haberdukkani.com 29 Haziran 2014 Pazar

Türkiye yakın siyaset tarihinin muhalefeti Recep Tayyip Erdoğan gerçeğini yarattı; halk benimseyip sevdi ve bağrına bastı.

Bu özet ama çırılçıplak gerçeği görmezden gelenler, hâlâ muhalefet kadroları arasında siyaset yapma çabasındalar. Ne hayret verici bir durum! Oysa ki, siyasetten el çekmeleri gerekirdi.

Türkiye siyaset arenasında neredeyse "marjinal" duruma gelmiş olan muhalefet grupları seçmenin "umudu" olduklarını zannetmiyorlar elbette ki; ama herhalde kendilerine yapabilecekleri bir başka iş ya da daha hoça vakit geçirebilecekleri meşkale bulamıyor olmalılar.

Hiç bir şey yapmadan "kıyak" bir yaşam sürdürebilmenin olsa olsa muhalefetin kanatları altında  gerçekleşebildiği gerçeğini göremeyen vatandaşlar malesef ki, muhalefet gruplarının bayrağı altında toplanıp düşlerini kavuşabilecekleri günleri sabırla beklemeye devam ediyorlar. Oysa, umutlara kavuşabilmek için ototbüs durağında beklemek yerine, otobüse binip yola koyulmak gerekir.

Global dünya oyuncusu Türkiye, üstlendiği rol gereği, tarih sahnesinde üzerine düşeni yerine getirmeye çalışırken; bir sonraki oyunda daha önemli bir rol kapabilmek için de üstün performans sergilemeye çalışıyor. Bu gerçekten ne muhalefet kadrolarının haberi var ne de muhalefet gruplarına bel bağlayan saf vatandaşların. Bizler anlatmaya kalkışacak olsak, (kaldı ki, böyle bir kerkenezliğe hiç niyetimiz yoktur)
anlatsak da anlamazlar.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük