Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Muhalefet yerel yönetimlerde yer aldı

info@haberdukkani.com 26 Haziran 2019 Çarsamba

Eh! Yıllar sonra muhalefet hiç değilse "yerel yönetimler"de yer alabildi.

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçim sonuçları "Hırsızlık" feryatları sonucu yinelendi: Muhalefet adayı Ekrem İmamoğlu 2. kez seçimi kazandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim sonucunun hazım süresi umarız iktidar için de muhalefet için de kısa sürer.

Müzmin muhalefet partilerinin, bu moralle belki kendilerini toparlayıp artık işbaşı yapmaları gerektiği akıllarına gelebilir!

İktidar ilk şok dalgasının etkisini üzerinden atamamışken, muhalefet hata yapmaz ise, seçmenlerin yüreklerinde filizlenen "umut" gelişip serpilebilir. Toplum ferahlar, özellikle iş dünyasının çarkları tıkır tıkır işlemeye başlayabilir. Gerginlik yerini huzura bırakabilir.

Türkiye'nin buna çok ihtiyacı var.

Yeryüzünün efendileri "Ortadoğu"da rüzgar ekerlerken, Türkiye'nin kendi içinde uzlaşma ve dayanışmaya ziyadesiyle ihtiyacı olduğı herkesin malumu...

Diplomalı gençlik işsiz ve umutsuz, mesleksiz gençlik, tepeden tırnağa dilenci kültürüyle iyice soslanmış olduğundan çoktan iş aramaktan vazgeçmiş durumda..

İş dünyasının namdar şovalyeleri "Alprazolam" ile hayata tutunuyorlar. Gizli müflislik zor zanaat!

Türkiye'nin mevcut sorunlarını iyileştirmekle mükellef olan iktidar, muhalefetin sesine kulak verirse eğer, ülkede genel olarak huzur meltemleri esmeye başlayabilir.

Muhalefet yerel yönetimlerde yer aldı ama henüz iktidar değil. İktidar olabilmesi ise üstlendikleri sorumlulukların gereklerini yerine getirebilmelerine bağlı. Yani başarabilmeleri iktidar ile uyum gerektiriyor. Kaçınılmaz olarak iktidarın da muhalefet ile uyumlu olması zorunluluğu çok açık ve anlaşılır hale gelmiş durumdadır.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük