Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Muhalefette FETÖ sızıntıları

info@haberdukkani.com 28 Ocak 2019 Pazartesi

Muhalefet içine yuvalanmış FETÖ sızıntılarının görmezden gelineceğini düşünmek "aşırı saflık" olur.

İktidar zaman kaybetmeden muhalefet içinde yuvalanan FETÖ"'cüleri belirleyip yargıya teslim etmeli. Böylece Türkiye gerçek bir muhalefete ve temiz bir siyasete kavuşmuş olur.

Muhalefet içinde yuvalanan FETÖ'cülerin varlığı sıkça ve her fırsatta dile getiriliyor ancak, bu konuda atılmış bir adım yok! Tuhaf bir durum ortaya çıkmıyor mu?

Bizim penceremizden bakınca yukarıda dile getirdiğimiz fotoğraf ortaya çıkıyorsa da yönetim kadrolarının da elbet bir bildikleri, bir hesapları vardır diye düşünmemiz de gerekiyor.

FETÖ'cü itirafçıların kamuoyuna yansıyan açıklamaları ile yine medyada yer alan haberler açıklıkla ortaya koyuyor ki, cezaevlerindeki FETÖ'cüler kendilerince bir mucize olacağına ve ülke yönetimini yeniden ele geçireceklerine inanıyorlar. Elbetteki bu ham hayal. Zaten onları bugün hakettikleri duruma sürükleyen bu ham hayalleri değil midir?..

Yerel seçimlerde vatandaşın muhalefetin içine çöreklenmiş sinsi FETÖ kadrolarını dikkate alacaklarından kuşku duymamak ve seçmenin sağduyusuna güvenmek durumundayız.

Ne var ki, yönetimden sorumlu kadroların da bu çok önemli konuda gereken önlemleri alarak gerekli adımları atmasını beklemek hakkımızdır. Tekrarda yarar vardır düşüncesiyle: Peki ya "mason" lobileri ile FETÖ ilişkileri hiç mi araştırılmayacak?

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük