Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Nazlı Ilıcak!

info@haberdukkani.com 21 Mart 2010 Pazar

Ali Kalkancı'nın inanç suiistimali yaparak, "muska endüstrisi"nin önde gelen isimleri arasında yer aldığı günlerdi. Adı kamuya mal olmuş ve polis tarafından ifadesi alınmak üzere aranan Kalkancı'nın gerçek çehresi aynalara aksetmişti. İşte o günlerde gazetecilik yapması gereken Nazlı ılcak, köşe yazılarında yazar Ümit Oğuztan'ın "karanlık bir kişi" olduğunu ileri sürüyor bununla da yetinmeyip  Jitem elemanı iddiasını ortaya atarak hedef tahtasına sürüyordu hayatımı.. Ve kapımda bomba patlıyordu!

Ne hayret verici bir durumdu!

Hiç tanımadığı ve hakkında bilgi edinme zahmetine bile girmeden kalemini "iftira" hokkasına" bandıra bandıra yazıyordu ve vicdanı da hiç sızlamıyordu.. Peki ama neden böyle yapıyordu? Nazlı Ilıcak gazetecilik mi yapıyordu? Hayır.. Keşke gazetecilik yapabilseydi. Demek ki; elinden gelmiyor, beceremiyordu gazetecilik yapmayı. Peki öyleyse ne yapıyordu Nazlı Ilıcak? Sorunun yanıtı çok "basit" idi..

Nazlı Ilıcak, Ahlaksızlar, Lezbiyen ve Kraliçe Sisi romanlarının yazarı Ümit Oğuztan'dan birileri adına intikam almaya çalışarak gelecek günlere "yandaş" olmaya özel bir çaba harcıyordu.

Az kalsın unutuyordum!

Ben, büyük bir suç işlemiştim. Nefes dergisinin kapağına taşımıştım "Travesti Medya Patronlarını" Nazlı Ilıcak, aynadaki bu görüntüden (nedeni bende saklı kalsın) gocunmuş olmalıydı ve bana sözde kendince "infaz" uyguluyordu.

Nazlı Ilıcak, son günlerde demokrat bir tavır sergiliyor, Silivri'de tutuklu bulunan gazeteci meslekdaşlarına sahip çıkan yazılar kaleme alıyor. Yine vardır bir bildiği. Onun bu yazılarını okuyup gazeteciliğe geri dönüş yaptığını sananlar yanılıyorlar. Yukarıda verdiğim örnek Nazlı Ilıcak'ın geçmişte de gazetecilik yapamadığını kanıtlamaya yeterli değil mi?..

Nazlı Ilıcak, bence gazeteci değil; gazete patronu rahmetli Kemal Ilıcak'ın eşiydi sadece...

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük