Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Neo Naziler Ukrayna'da savaş çıkarttılar

info@haberdukkani.com 07 Mart 2022 Pazartesi

Dünya'nın gözleri önünde "alenen" hareket eden Neo Naziler ve destekçisi çarklar, Ukrayna'da "Kanlı bir savaş cephesi" açmayı başardılar.Gösteri dünyasının "uçukkaçık" bir alemin içinde akarken özenle keşfedilmesinin ardından "siyasi aktör"lüğe geçiveren, uyuşturucu bağımlısı olduğunun emarelerini tv ekranlarında sergileyen aktör Zelensky'den Batı dünyası; 21. yüzyılın Che Guevara imajı yaratmaya özel ve ısrarcı bir çaba gösteriyor olsa da boşa çıkan bir çırpınış olduğu ortaya çıkmıştır.


Devlet Başkanı seçilmeden önce komedyen ve oyuncu olarak hayatını kazanan Volodimir Zelenski'nin birlikte çalıştığı Amerikalı yönetmen David Dodson, Zelenski'yi anlattı: "Ona Chaplin diyordum, çünkü Charlie Chaplin'in tarzına sahipti. Komedideki fizikselliği, yüzüyle yapabildiği sanatsal şeyler ve gözlerinin içindeki sempatik ama hüzünlü, cansız ifade bana Chaplin'i hatırlatıyordu."

Başka söze gerek var mı?

ABD'li yönetmen David Dodson, işinin ehli imiş!


Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, Ukraynalılarla yan yana savaşmak için 52 ülkeden gönüllünün geldiğini açıkladı. Kimdir kan nehirlerinde ölmeye veya öldürmeye koşan bu insanlar? Bilen beri gelsin.

Bugün Ukrayna'da savaşan "sivil yerleşim" yerlerine konuçlanıp sinsice sivilleri kendilerine kalkan yaparak Rus ordusuyla savaşan Neo Nazi gruplar, sözde lejyoner paramiliter gruplar ve gizli servislerin özel ajanlarını görmezden gelen "medya"dan tarih olumsuz ifadelerle sözedecek.Ukrayna & Rusya Savaşı'nı "objetif habercilik"ten yoksun olarak izliyor olduğumuzu aklımızda tutmamızda yarar var. Dünya'ya "mazlumların gözünden" bakmamız gerekir.

Dileğimiz savaşın derhal son bulmasıdır.

NOKTA

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük