Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Neredesin sen?

info@haberdukkani.com 17 Mayıs 2023 Çarsamba

Vicdanların ortak talebi aş, iş, hak, hukuk, adalet, eşitlik, özgürlük; bu talepler halkın yeni istekleri ve beklentileri değildi. Tarih boyunca bütün insanlığın ortak talebi başka birşey olmamıştır.

Büyüleyici sözcüklerdir: Aş, iş, hak, hukuk, adalet, eşitlik ve özgürlük. Herkim duyarsa duysun etkisinden kurtulamaz...

Bu gerçeğin etkilerini en iyi kavrayanlar, en iyi kullananlar ve en verimli şekilde yararlanmasını bilenler insanlık tarihi boyunca siyasetçiler olmuştur!

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, yıllardır bu sözcükleri kullanarak yürüttü seçim kampanyalarını. Ve her defasında da yenildi!

Hiçbir "ittifak"a ihtiyacı olmadığı halde "bedavacı"larla ittifaklar kurarak onları TBMM'ne taşımayı başardı fakat yine "muhalefet"te kaldı ve meclisteki milletvekili sayısını arttırmayı başaramadı.

Büyüleyici sözcükleri fısıldayarak halkın yüreğinde "yer edinemedi" halka "umut" aşılayamadı tam tersine halkın umutlarını kararttı, küstürdü ve bir kez daha hüsran yaşattı.

Şimdi mesayı yumruklayarak, "Ben buradayım" diye, haykırıyor! Senin orada olduğunu biliyoruz; asıl sorun CHP'lilerin seni nerede görmek istedikleridir.

Sayın Kemal Kılçdaroğlu, neredesin sen? Gerçekten de Atatürk'ün çizdiği yolda mısın? Seni iktidar yapabilecek tek güç işte bu soruya vereceğin gerçekçi yanıt olacaktır.

Ve bir gerçek daha: "Hayat mazeret değil marifet ister"

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük