Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Ölenler öldüler peki ya kalanlar!

info@haberdukkani.com 15 Mayıs 2022 Pazar

Ölenler öldüler; kalanlar yaşamıyorlar.
Hiç beklenmedik anlarda ölüp gittiler; sanki hiç var olmamışlar gibi, sadece yakın çevrelerine giderek silikleşecek olan anılar bırakarak...

Kaç kişi, anar yakınlarını, kaç kişi ziyaret eder ölmüşlerin mezarlarını? Kaç kişi hatırlar onca yaşanmışlıkları? Kaç kişinin gözlerinin önünde canlanır ölenlerinin sevecen bakışları?

Günümüz insanı anıları hatırlamaktan dahi korkuyor! Bu dehşet verici bir gerçek. Bireyler, belleklerini siliyorlar. Geçmişi anımsamak istemiyorlar. Çünkü gelecekten endişeliler. Bugünden hiç hoşlanmıyorlar, beğemiyorlar, hoşnut değiller bugünden... Geleceği ise akıllarına dahi getirmek istemiyor, dehşete kapılıyorlar. bu öyle bir korku ki, kalp kriziyle sonuçlanıyor hayatlar.

Ölenler öldüler; kalanlar yaşamıyorlar.
Hiç beklenmedik anda birer ikişer gideceklerini biliyorlar ve bu kaçınılmaz gerçeği "mutlak kurtuluş" olarak görüyorlar.

İdealleri, heyecanları, umutları, sevinçleri, hobileri olmayan ama öfkeleri, nefretleri, kinleri, kıskançlıkları, saldırganlıkları olan huzursuz ve mutsuz insanlarla birlikte yaşamaya mahküm bireyler tıpkı solmuş ve çürümekte olan çiçekler gibiler...

Ölenler öldüler; kalanlar yaşamıyorlar.
Yaşıyormuş gibi pozlar verip facebook'ta fotoğraflarını paylaşıyorlar!


Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük