Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Önce sabır

info@haberdukkani.com 17 Ağustos 2015 Pazartesi

Türkiye'de terörü hortlatarak ülkeyi kan gölüne çevirmek isteyenlerin asıl hedefi vatandaşın sabrını taşırabilmek.

Aman dikkat!

Her şehit haberi yüreklere düşen ve hiç sönmeyecek olan bir kor parçasıdır. Bu kor parçaşı sadece düştüğü yeri yakmaz; tüm yürekleri dağlar. Ancak, gün metanetli ve sabırlı olma günüdür.

Güvenlik güçleri terör olayları karşısında gece gündüz demeden canlarını hiçe sayarak görevlerini yerine getirirlerken, sade vatandaşlar da sabırla sağduyularını koruyarak oluşturulmak istenen iç kargaşa ve kaos ortamına geçit vermemelidirler.

Provokatörlerin çirit attığı Türkiye, bugünleri sağduyu ile aşacak, güvenlik güçleri terör örgütlerinin üstesinden gelecektir.

Her fırsattan yarar uman provokatörler, sosyal medyadan da yararlanarak her türlü tahrik girişimlerinde bulunmaya cüret edenlerin amacı: en başta milletin moral değerlerini yıpratmak, kargaşa ortamı yaratabilmek için de kin ve nefret tohumları ekebilmektir.

Türkiye, "barış" ve "huzur" içinde yaşarken, terör yöntemleriyle toplumu bölerek parçalamaya çalışanlar tarihin her döneminde görülmüş fakat hiçbir başarıya ulaşamamışlardır.

Çatışmalı sürecin yeniden başlamasının ardından, terör örgütü Kandil'de KCK yönetiminin aldığı karar doğrultusunda Şırnak'ı, Yüksekova, Silvan, Silopi, Hakkari, Batman, Cizre, Nusaybin, Diyarbakır merkeze bağlı Sur semti ve diğer yerleşim birimlerinde sözde özerkliğin ilanı girişimleri ülkede kaos ortamı yaratabilme hedefinden başkaca bir şey değildir. Bu ve benzer girişimlerden hiçbir sonuç alamayacaklarını en başta Öcalan ile Kandil'dekiler de çok iyi bilmelerine karşın; içine sürüklendikleri kan gölünde boğulmaya mahküm olduklarından ve efendilerinden aldıkları talimatlara uymaktan başka çareleri kalmadığındandır.

Gerçekler, ABD televizyonlarında konuşan Amerikalı generallerin ağzından tüm dünyanın gözleri önüne serilmeye başladı bile... Daha düne kadar Öcalan, "Suriye'nin Şam'daki Kemancısı" değil miydi?

Dik duracak ve sabırlı olacağız.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük