Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Özel bir yeni yıl!

info@haberdukkani.com 23 Aralık 2010 Perşembe

2011'e adım atılmasına birkaç gün kaldı. Hemen hemen herkesi yaklaşan yeni yıl hecanı sardı. Milli Piyango'nun özel yılbaşı ikramiyesi şarhoş edici bir servet ortaya koyunca, bilet satışları tavana vurdu.

İyice yaklaşmış olan 2011 yılında herkes yaşamının değişeceği ümidiyle adeta yenileniyor. Özlemlere, refaha, barış ve kardeşliğe kavuşulacağı ümidi yüreklerde heyecan dalgaları yaratıyor.

Türkiye büyüyüp gelişip güçlenirken Dünya'da neler oluyor?

Julien Assange: "Hedefimiz, Çin'deki, Rusya ve Orta Asya'daki baskıcı rejimlerdir," diye beyanat veriyor her fırsatta.. Acaba ne demek istiyor?

Daniel Ellsberg, "Assange, gizlilik kurallarını altüst ederek aslında Amerikan demokrasisine hizmet ediyor!" diyor.. Akıl alacak gibi değil.

Bu konuda olup biteni anlamak için, 4 yıldır çeşitli belgeleri kamuoyuna sızdıran Bay Assange'ın küresel çetelerden aldığı ödüllerini anımsamakta yarar var: 

2008'de Economist Index'in ödülü.. 2009'da Uluslar arası af örgütü ödülü.. 2010'da ödül şampiyonu haline geldi. Vietnam savaşında üstün hizmet gösteren CIA ajanı Sam Adams adına verilen İstihbarat Ödülü.. İngiltere'nin New Statesman dergisinin "Dünyanın en etkileyici 50 kişi listesinde, 23. sıra.. Utne Reader dergisi de "Dünya'yı değiştiren 25 kişiden biri' ilan ediverdi.. Küresel efendilerin gözde dergisi Time magazin Julien Assange'ı 2010 Yılın adamı seçerek yıldızını iyice parlattı.

2011 yılında ne gibi sızıntılar sunacak, hep birlikte göreceğiz!

2011'de New Yok Eyalet İrtibat bürosu ve Birleşmiş Milletler Nüfus bürosu İstanbul'da açılacak.

Dünya bankası da İstanbul'a ofis açacak.

İstanbul, küresel elitin yeni küresel merkezi olarak heyecan yaratıyor.

TBMM'de özerklik tartışmaları da tam gaz..

Bütün bunlar olup biterken 2011 yılı da iyice yanımıza sokuldu.

Belli ki; özel bir yeni yıla girilecek.

Haydi hayırlısı.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük