Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Para savaş demektir

info@haberdukkani.com 13 Temmuz 2014 Pazar

Para refah ve güven içinde yaşam sağlamıyor insanlara, sanıldığının aksine savaş ve yıkım getiriyor hayata..

Savaş teknolojisi dünyayı cehenneme çeviriyor, insanlığı kan gölünde boğuyor.

Paranın efendileri savaş sanayi ile her geçen gün daha da palazlanarak, doymak bilmeyen bir iştahla insanlığı zulüm arenasının figüranları haline getiriyor. Bu kaderden hiç kimsenin kurtuluşu yok.

Paranın efendileri yeryüzünün fani tanrıları olarak yaşarlarken, insanlığın tümü akıl almaz senaryoların kahramanları ya da figüranları olarak gelip geçiyorlar tarih sahnesinden..

Para adı verilen "araç" ne çocuklara ne yaşlılara ne de hastalara merhamet göstermiyor. Masum insanlık ilahi yaratıcının kulu, paranın kölesi olarak yaşamak zorunda kısacık ömrünü.. Merhameti, esirgemesi ve bağışlaması en bol olan ilahi yaratıcıya sığınan fanilere paranın efendileri hiç acımıyorlar.

Bu yalın gerçeğe karşın, faniler paraya adeta tapınıyorlar, ona sahip olabilmek uğruna ilahi yaratıcının "emaneti" olan ruhlarını Şeytan'a satıyorlar! Oysa buna hakları yok; kendilerine emanet edilen ruhun tek bir sahibi var: Tanrı. Üstelik bunu bilmeyen tek bir fani yok.

Paraya tapan faniler, geçmiş dönem Paganlarını hatırlatıyorlar, Şeytanın uşağı olmaya peşinen razılar; yeterki birazcık para sahibi olabilsinler.


21. yüzyılda da yeryüzünün çeşitli yörelerinde savaşlar tüm şiddeti ile devam ederken, paranın efendileri tarafından seçilen siyasi aktörler, geniş halk kitlelerine "barış, kardeşlik, demokrasi nutukları atıp refah yaşam umutları dağıtıyorlar..

Siyasilerin en önemli görevi halk kitlelerine "moral" aşılamak; güvenli, mutlu ve güzel bir gelecek vaad ederek "istikrarı" sağlayıp "statüko"yu korumak.

Parayla işi olmayan insanlığın en masum olanları gizli servislerin işkence tezgahlarından geçirilmelerinin ardından "imha" ediliyorlar. Gizli servisleri en hafif cezalandırma yöntemi "kara propaganda" ile itbarsızlaştırarak yalnızlaştırmak ki; bu en beter olanı.

Bütün bunlara karşın sizler, yine de sakın ola karamsarlığa sürüklenmeyin şükrler olsun ki, demokrasi var! Bankaların kredi kartları var! Sentetik narkotiklerin renkli rüyaları sizleri bekliyor... "TIKLA HABERE GİT"

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük