Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Penguenler mi, halk mı?

info@haberdukkani.com 17 Aralık 2013 Salı

Mezopotamya'nın ilkel basını henüz 21. yüzyıla adım atmayı başaramadı!

Balıca görevi kamuoyunu bilgilendirmek olan basın iş kolunun mecralarında görev yapan elemanlar bir yana, mecraların başına yönetici olarak atanmış olanlar, meslek ilkelerinin ırzına geçerek yayın yapıyorlar. Oysa ki; meslek prensipleri doğrultusunda yayın yapılmasını sağlamaktır görevleri; geçiniz efendim!

Penguenlerle haşır neşir olan medya mecralarının yöneticileri, sabah saat 06.30'da başlayan "şafak operasyonu"ndan saat 10'da kahvelerini içtikten sonra haberdar olabildiler ama gelişmeleri kamuoyunun bilgisine sunabilmeleri ancak akşam saatlerinde mümkün olabildi.

İnternet medyası olayları sıcağı sıcağına yayınladıkça yiğitleşebilen ulusal basın organlarının yönetici abileri, internette yayın yapan haber siteleri rüşvet ve yolsuzluk rezaletini tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdikten sonra, "mecburen" ve kendilerince "risk almadan" yayınlamaya başladılar. Akşam saatlerine kadar durumu penguence yayın yaparak idareye çalıştılar. Bereket versin ki; Kanal D'nin gözü kara muhabiri İhsan Yıldız ana haber bülteninde canlı yayına bağlanınca ağzındaki baklayı bir çırpıda çıkarıverdi: "Bir bakanın 1,5 milyon dolar rüşvet alırken görüntüleri var" diye, böylece Mezopotamya ne olup bittiğini iki cümlede öğreniverdi.

Şimdi çok merak ediyorum Kanal D'nin bu acar muhabiri İhsan Yıldız'ın başına neler gelecek? Maaşına zam yapılıp üç maaşta ikramiye mi verilecek yoksa, tazminatı eline tutuşturulup kapı önüne mi konulacak?

Basın meslek kuruluşları İhsan Yıldız'a plaket verecek mi?

Meslek yaşamı mı sönecek yoksa bir anda bu büyük başarısından ötürü yıldızı parlayacak mı? Hakkında hayırlısı olur inşallah. AMİN.

Sen duy ey Aydın Doğan, sen duy...

İhsan Yıldız'ı mezopotamya duydu, sen de duy. Haberin var mı İhsan Yıldız'dan? Hani şu kafasına beş dikiş atılan İhsan Yıldız'dan..


Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük