Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Plastik kadınlar ve kutsal aile

info@haberdukkani.com 03 Ağustos 2012 Cuma

Siyasetten tutun da gelenek ve göreneklere kadar genişleyen çok geniş bir sahra oluşturur Türkiye'nin mayınlı sahaları. Bunlar arasında cinsellik önemli bir yer tutar.

İnsan Hak ve Özgürlüklerinin en önemli temel taşlarından olan düşüncenin ifadesi özgürlüğü ile cinsel tercihler labirenti; aslında insanlık hallerinden başkaca bir şey de değildir ama gelinde bunu kitlelere bir anlatın bakalım da başınıza neler gelecek hep birlikte görelim.

Yatak odasının duvarları dışına taşan cinsel tercihler ,gelişmiş ülkelerde nikah masasına kadar uzanıyorsa da Türkiye'de kaldırımlarda alenen fuhuş pazarlığında noktalanır.

Hemen hemen her köşe başında kaldırım kenarlarına sıralanmış teşhirci "Plastik Kadınlar" cinsel tercihler galerisinin en kirli yüzünü sergiler.

Özellikle az gelişmiş ülkelerde anlaşılması güç bir konudur "yağız delikanlıların" plastik kadınlara olan tutkularının "gerçek" nedeni. Oysaki bu anlaşılması güç görünen öykünün adı "Eşcinlik/Eşcinsellik"tir.

***

AK Parti'nin 'Ailenin korunması' başlığıyla TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu'na sunduğu teklifi yeni tartışmaları beraberinde getirecek. Öneriyle kürtaja anayasal önlem geliyor, devlet aile planlamasından çekiliyor, sperm bağışıyla çocuk yapmak zorlaşıyor.

Akşam gazetesinin haberine göre, bu düzenlemeyi yorumlayan çocuk hakları ve emekli sosyal hizmetler uzmanı Nihat Tarımeri, "Bu madde ile 'Annelik ve babalık hakları' denilerek, ileride eşcinsel evliliklerin önü kapatılıyor.Bana göre imam nikahlı evliliklere de anayasal zemin hazırlanıyor" diye yorum yapıyor.

Düzenlenecek yasa maddeleri arasında; "Devlet, insan neslinin sağlıklı devamı, çocukların ve gençlerin gelişimi ve maddi ve manevi varlıklarının korunması için gerekli tedbirleri alır." deniliyor.

Kutsal "Aile Kurumu" değişen dünya hali ve insanlık halleri ile karşıkarşıya kaldığı her dönemde toplumsal dramlar yaşandığı da bilinen bir başka tarihsel gerçektir.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük