Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Robotlar hayatı değiştirirken

info@haberdukkani.com 13 Ekim 2016 Perşembe

Dünya "pazu" gücünden "makine" gücüne geçti şimdi de "robot" gücü devrede. Peki bu nedemek? Şu demek: Dünya artık politikayla değil fizik yasalarıyla yönetiliyor. Çünkü robotlar politikayla değil teknoloji ile yönetilir. Şimdi anladınız mı, Dünya'nın neden bu kadar hızla değişiyor olduğunu. Giderek çok daha hızlı değişecek. Ve "akılcı yaşam" başlayacak yer yüzünde..

Dünya insanlığının "akılcı yaşam"a geçmesiyle de politikacıların fiyakaları son bulurken, üretenlerin yıldızları parlayacak ve medya sadece onları taşıyacak manşetlerine..

Türkiye'nin toplumsal tablosu bilgisayarlarla analiz edilmeden üretilen politikaların hiçbir işe yarmayacağı bir zaman diliminde yaşıyoruz. Gelin görün ki, bizim politikacıların henüz bu gerçekten bile haberleri yok. Her fırsatta birbirlerine "çamur" atarak sürdürüyorlar siyaseti. Halbuki politikada karalama, çürütme kampanyaları dönemi çoktan sonbuldu.. Akılcı siyasetçiler "proje" üreterek çıkıyorlar seçmenlerinin karşısına..

Anne babalar üniversiteyi bitiren çocuğunuz henüz bir iş bulamadı diye üzülüp kederlenmeyin. Yakında Uzayda kurulacak olan fabrikalarda çocuklarınız iş bulabilecek. Hem de "torpil" aramak zorunda kalmadan..

Dedik ya, siz kabullenseniz de kabullenmeseniz de Dünya hızla değişiyor ve değişmeye de devam edecek.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük