Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Sakın ciddiye almayın

info@haberdukkani.com 03 Ocak 2017 Salı

Bırakınız siyasetçiler birbirlerini urgan çekiştirir gibi çekiştirip dursunlar. Aldırmayın onlara hiç.. Sakın ola ki birbirleri için söylediklerini ciddiye almayın; şekeriniz yükselir, ülseriniz tutar, ruh sağlığınız bozulur ama inanınız ki; birbirlerini çekiştirip duran siyasilere hiçbir şeycik olmaz. Olan sizlere olur. Bizden söylemesi. Gayrısı sizin bileceğiniz bir şeydir.

Mazallah birisi yazı yazmayı "huy" haline getirmişse eğer, kafasının içinde bir düşünce yokken de sürdürür yazma alışkanlığını... İşte bu illete yakalanmış olanları Türk medyası "köşe yazarı" ilan eder ve değerli okurları bir güzel oyalar. Tıpkı fal ve bulmaca köşesi gibi, bir de köşe yazarı hediye eder okurlarına gazeteler, üstelik kuponsuzdurlar ve kdv'si de içindedir.

Ciddiye alınmaması gerekenleri artık sizler de biliyorsunuz.

***

Fiziksel ihtiyaçlar doyuma ve güvenceye ulaşmadan beyinsel merak ve zevklere geçilemediğinden bizler, birbirine benzeyen yaşamlar sürdürmekteyiz; bunun içindir ki, sanatçılarımız evrensel vitrinlere tırmanmakta çok ama çok zorlanırlar. Çünkü, sanat insanın kendi gerçek yüzünü yansıttığı aynadır. Bizde gerçeği yansıtacak kadar canından vazgeçmiş sanatçı pek az çıkmıştır; eğer çıkmış olsaydı bugün toplum canından bezmiş, yaşamaktan bıkmış halde olmayacaktı.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük