Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Savaşın rengi WikiLeaks

info@haberdukkani.com 30 Kasım 2010 Salı

Dünya yepyeni bir yüzyılın ilk on yılını geride bırakıyor olsa da "yeni yüzyılı" algılayabilenlerin sayısı çok az.

Yaşadığı çağı anlamakta zorlanan insanların dönemi geçiş sürecini oluşturuyor. Ne olup ne bittiğini algılayamayan geçkin kuşaklar bu dünyadan bilinmeyen bir dünyaya göç edip gidecekler geride kalan genç kuşaklar önceden planlanmış bir çağı hazır buldukları için, yaşamı değiştirme şansı olmayan nesiller olarak yaşayacaklar. Tıpkı kendilerinden öncekiler gibi..

Gündem wikiLeaks adlı sitede.. "Servise sunulan" devasa bilgilerle özellikle Ortadoğu ve enerji koridoru üzerindeki ülkeler sarsılmak isteniyor (!) Sahi Kim Ortadoğu'da hakimiyet kurmak ve genişlemek istiyor?

WikiLeaks sitesinde yayınlanan sözde belgeler diplomatik dedikodu gibi algılanması arzulanan bir içerik sergiliyorsa da yalnızca "FİTNE"den ibaret. Belgeler arasında ismi geçmeyen ülkeler fitne kapsama alanı dışında tutulan "planlayıcı" devletler.

WikiLeaks adlı sitede servise sunulan fitneler arasında Türkiye'nin adına sıkça rastlanıyor. Bu kadarla kalsa iyi Başbakan'dan Bakanlara ve hatta danışmanlarına kadar pek çok isme yer veriliyor. Demek ki; fitnenin baş hedefleri arasında yer alıyorlar. Türkiye genel seçim takvimine de oldukça uygun bir zamanlamada servise sunulan sözde ABD'nin kirli çamaşırları, çok işlevsel gelişmelere ve sonuçlara neden olabilir..

Medya doğal olarak WikiLeaks dedikodu ve fitnelerini manşetlerine taşıyor. İşte fitne planlayıcılarının "arzusu" yerine gelmiş oldu.

Muhalefet ve sivil toplum örgütleri de sımsıkı sarıldılar WikiLeaks'ın servise sunduğu fitneye.. Şaşılası durum işte bu noktada ortaya çıkıyor.

FİTNE SİYASETÇİLERİ KULLANAMAMALI.. Nevar ki, yeni yüzyılın siyaset çarkı böyle işleyecek..

Fitne planlayıcılarının attıkları taş hedefini buldu.

Şimdi sırada ne var?

Bu sorudan çok daha önemlisi şudur: Yeni Yüzyılda savaşlar işte böyle  gerçekleşecek. Çok sonra silahların sesi duyulacak.

İsrail gizli servisinin çakalları bu işin keyfini çıkarıyor olmalılar..

Ben söyleyeceğimi söyledim.

Arif olana tarif gerekmez.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük