Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Şehitler ve Beraat Kandili

info@haberdukkani.com 15 Temmuz 2011 Cuma

Türkiye toprakları şehitlerin kanıyla sulanmaya devam ediyor.

Hain bir çarkın dişlileri çalışıyor. İhanet gizli saklı gerçekleşmiyor. Herşey ekranlara ve gazete manşetlerine yansıyor yıllar yılı. Ama her ne hikmet ise; kimse gerçekleri görmüyor! Fertyatlar duyulmuyor!

Türkiye'nin "güvenliği"nden sorumlu olanlar akan kanı durduramıyor!

İhanet her yerde kol geziyor!

Kalkınma yolunda atılan her adım birilerini rahatsız ediyor. Türkiye sesini ve gücünü Dünya'ya duyurdukça, sinsi tuzaklar kuruluyor.

Türkiye, çağını yakalamaya çalıştıkça kanlı tuzakların içine çekilmek isteniyor. Türlü entrikalarla hızı kesilmek isteniyor.

Uzun sözün kısası Türkiye parçalansın isteniyor ve bunu sağlayabilmek için de akla hayale gelmez ne varsa yapılıyor.

Terör, can almaya devam ettikçe birileri güçlenmeyi umuyor!

Ne kadar da boş bir hayal.

Bir o kadar da insanlık dışı.

Oysa bilinmesi gerekir ki, her şehit vicdanlarda kapanmayacak büyük bir yara, tarih sahnesinde devleşecek olan kahramandır. Bu kahramanların kardeşleri, çocukları, aileleri daha da sıkıca sarılacak bayrağa.. Bedeller ödeyen ve gözünü kırpmadan da bedel ödemeye her an hazır olan bir soyun elindeki toprağı alabilmek mümkün olmamıştır tarih boyunca. Bu gerçeği çok iyi bilmelerine rağmen yine de karanlık emellerinden vazgeçmeyenler, gerçekte insanlık suçu işliyorlar, terörün ortağı oluyorlar.


Bugece Mübarek Beraat Kandili, Türkiye'nin 13 kahraman evladı, hayatlarının baharında, bu kutsal günde toprağa veriliyor. Beraat Kandili'nde kahraman Şehitlerimizin ebediyete uzanan yolculuklarına Melekler eşlik ediyor. Sabırlı ve onurlu bir ulus ellerini semaya açıyor: "İhaneti gördüm" diyor..

***

Bir ülkede ne zaman ulusal yas ilan edilir? Ne zaman bayraklar yarıya indirilir?

İşte böyle günlerde!

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük