Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Şeytan gözünüzün birisini isterse

info@haberdukkani.com 31 Temmuz 2011 Pazar

Gelecekte neler olup biteceğini önceden görebilmeniz için şeytanla pazarlık yapar mıydınız?

Şeytan: "Gözünün birisini verirsen, sana geleceği önceden görebilme olanağı sağlarım" demiş olsa, gözlerinizden birisini feda etmeye razı olur muydunuz?

Geleceği önceden görebilme yeteneğine sahip olabilmek için Şeytan'a gözlerinizden birisini vermeyi kabul ederseniz eğer, Şeytan'ın tuzağına düşmüş olursunuz. Kandırıldığınızı anladıktan sonra dövünseniz de neye yarar ki..

Diyelim ki, tüm olup bitecek olanları önceden görebilmek için, Şeytan'la pazarlığa oturdunuz ve bir gözünüzü bu uğurda feda etmeye razı oldunuz.

Bu gelecekte gerçekleşecek olanları "değiştirebilmenizi" değil; sadece tek gözle "izlemeye" mahküm olmanızı sağlayacağı için, gözünüzün birini boşu boşuna Şeytan aldatmacasına kurban etmiş olurdunuz.

Türkiye'nin geleceği hakkında ahkam kesenlere hiç kulak asmayın. Çünkü, onlar gelecekte gerçekleşecek olanların sadece izleyicileridirler.

Ve gelecekte olup bitenleri önceden görebilmek için, gözlerinden birini Şeytan'a vermiş oldukları için de tüm olup bitenleri sadece tek gözle izleyebilenlerdir.

Günümüz medyası geleceği önceden görebilmek adına gözlerinin birisini Şeytan'a vermeyi kabullenmiş, nice sakat kalemşöre teslim edilmiş durumda.

Geleceğe ilişkin küçük bir ipucu: Türkiye'nin geleceğini belirleyecek olan Türk kadınlarıdır.

Kadınlara güvenin.

Onlar, gözlerimizin içine bakıyor ve aklımızdan geçenleri okuyorlar.

Üstelik gözlerinin birisini Şeytan'a vermeden geleceği önceden görebiliyorlar.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük