Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Şeytanın oyun sahası: Yeryüzü

info@haberdukkani.com 17 Nisan 2022 Pazar

Dünya şeytanın oyun sahası haline geldiğinden buyana insanlık cehennemin içine yuvarlanmış durumda. Hiç kimse huzurlu değil, kimse kendisini güvende hissetmiyor; dahası yaşamdan zevk alamayan insanların sayısı her geçen gün çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Top yekün insanlık umutsuzluk sarmalında debeleniyor. Hiçbir gencin ideali yok; istedikleri tek şey var, hiçbir efor sarfetmeden zengin bir yaşam sürdürebilmek, her şeyin en iyisini değil, moda olanını satın alabilmek. Gençliğin tamamı "satınalma" hastalığına tutulmuş durumda...

Yaşılılar yorgun, küskün, bezgin ve oldukça şaşkınlar. Yeryüzünde olup bitenleri hiç anlayamıyor ve akıl erdiremiyorlar; üstelik onca yaşanmışlıklar ve deneyim birikimlerine karşın!

Şeytanın oyun sahasına gelen her yeni bebek, yeni dünya düzeneğinin sıradan bir kölesi olacağından habersiz...

Aşk, sosyal medya da sergilenen bir kaç karelik şovdan ibaret. Sonrası belki de kanlı bir cinayet ya da intihar.

Sevgi, tamamen çıkar odaklı, çok kısa süreli basit bir alışveriş.

Saygı yerini çoktan bencillik ve küstahlığa terk etti.

Merkezinde sadece gösterişin yer aldığı, bir saat sonrasının meçhul olduğu yaşam sürdüren insanlığın, ne düşünceleri, ne de duyguları var; sadece "kaygıları" var. Nedenini kimsenin bilmediği "endişeler" içinde "anı" yaşamayı "akılcı" kabul edip içselleştirmiş geniş halk kitleleri, "ben" merkezli, şeytanın kurguladığı yeryüzü cehenneminde sentetik narkotiklerden destek umarak yaşamaya çalışıyorlar.

Dünyanın bir ucunda herhangi bir ülkede "savaş" çıktığını duyan sırt çantasını kaptığı gibi insan öldürerek para kazanabilmek için savaşa katılmaya koşuyor! Yabancı bir ülkenin topraklarına karışıp yok olacağını hiç düşünmeden. Sanıyor ki, herkesi öldürebilecek; öldürüleceğini hiç aklına bile getirmiyor...

Yeryüzü şeytanın oyun sahası haline gelmişken, siz nasıl bir hayat bekliyorsunuz?

Toplumun tamamı, tüm katmanlarıyla "agresif" bir yaşam sürdürürken, size köşenize sinmekten başka seçenek bırakmayan şeytanı yeryüzüne davet edenin kendiniz olduğunu ve kendinizi ne zannederseniz zannedin şeytanın sıradan bir kölesi ya da firavun olduğunuzu farkedebiliyor musunuz?


Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük