Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Sezen Aksu & Tarkan

info@haberdukkani.com 18 Şubat 2022 Cuma

Kimler "serçe" ya da "megastar" diye lanse ederek magazin aleminde zirveye oturtmuştur bu insanları? Bu soruyu sormaz kimse!

Butürden tanımlamaları ve yapay cilalamaları halkın yapmadığı kesin. Örnek vermek gerekirse Aşık Veysel, Neşet Ertaş, Müzeyyen Senar, Safye Ayla hiç tartışmasız yeri doldurulmaz sanatçılarımızdır, hiçbirisi isimlerinin önlerine eklenmiş uyduruk, yapay ünvanlarla anılmazlar.Magazin dünyasının yapay ünvanlı suni yıldızcıklarının kerametleri ve bağlantıları "top secret/çok gizli"dir ama kendileri her türlü zorlama ve emrivakilerle gözler önünde ve vitrinlerdedirler.

Magazin sözcüğü fransızca'ya Arapça "mahzen" sözcüğünden geçerek türetilmiştir. Mahzen de gizli yer manası içermektedir. Demek oluyor ki, magazin dediğimizde; gizli, saklı anlamlarını dillendirmiş oluruz.

Magazin dünyasının yapay ünvanlı yıldızcıkları ile illegal dünyanın ağalarından geçinmeli magazin torbacılarını da "paparazzi" olarak biliriz. Bu tipler (genellikle GLBTİ'lilerden
seçilmişlerdir) mahsen/magazin labirentleri içinde her işi kotaranlardır. Öyle ki, içlerinde gizli servislerin has kuryeleri dahi vardır ve bunlar ilgililerce bilinirler; açıkçası mimlidirler, takip edilirler lüzumu halde kullanılırlar.

Şimdi gelelim esas konumuza, magazin alemleri içinden koşup gelen ve ilk taşı atan günahkar Sezen Aksu oldu. Çok geçmedi ki ikinci bir günahkar daha ortaya atıverdi kendisini ve ikinci taşı da o attı; Siyaset Dünyasına!

Bu işlerde kuşkusuz ki bir işler var.

Bu işlerin de arif olanları ve bir bilenleri var; taşı atanlar işte bu gerçeği akledemeyecek olanlar arasından birileri tarafından seçilmiş olanlardır.

Dikkat! Ukrayna şarkıcı bulamıyor...

NOKTA


Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük