Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Size cennetten mektup var

info@haberdukkani.com 18 Mayıs 2022 Çarsamba

Cennetten sizin için yazılmış bir mektup almış olsaydınız eğer, nasıl bir duyguyla tanışacağınızı tahmin edebilir misiniz?

Hiç sanmam.

Merak edeceğiniz ilk şey cenneten size kimin mektup yazmış olabileceği mi olurdu ya da aklınıza ilk gelen şey ölüm olur da korkudan sarsılır mıydınız?

Cennetten size mekup yazanı kıskanır mıydınız? Mektupta yazılanlardan daha çok mektubu yazanın cennette olmayı hak edip etmediğini düşür aslında cennet yerine cehennemde olmasını mı yeğlerdiniz?

Kendinize yalan söylemeyin; cennetten size mektup yazanın yazdıklarından daha çok, nasıl oluyor da cennette olduğuna takılır kalırdı aklınız.

Sizin için mektupta yazılanların hiçbir önemi yoktur; çünkü beyninizi bir matkap gibi delen şey, mektup yazanın cennette olmasıdır.

Siz, canınızdan bezmiş, dünyevi susuzluktan kavruluyor, türlü meşakkatler ile didişip duruyorken, o size cennetten bir mektup yazıp göndermiştir; kahrınızdan çatlamaz mısınız?

Bugün size cennetten bir mektup yazarak, hayal edebilmenizin asla mümkün olamayacağı eşsiz güzellikleri gözlerinizin önünde canlandırabilmeyi istemiştim. Amacım dünya için onca acı çekiyor olmanızın boşa olduğunu, henüz zamanınız varken hayatın tadını çıkarmanız gerektiğini hatırlatabilmekti; ama vazgeçtim.

Hiç kuşkusuz ki sizler cennetten bir mektup almayı hak ediyorsunuz ama mektup yazanın ben olmamam gerektiğine karar verdim.

Lütfen affedin.

Eğer benim nerede olduğumu merak ediyorsanız; hiç kuşkunuz olmasın siz neredeyseniz oradaki gölgeniz benim...


Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük