Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Sokaklarda veryansına soyunmak!

info@haberdukkani.com 24 Kasım 2021 Çarsamba

Türkiye Amerikan dolarıyla yatıp kalkıyor! Uluslararası ölçekte ticaret yapan işinsanlarının kur artışları karşısında feryad edişlerini, muhalefetin cılız söylemlerini, ekonomistlerin haklı uyarı ve eleştirilerini dikkate almamak akıl dışıdır.Ancak sade vatandaşların döviz kur artışları karşısında "sokaklarda veryansın" edişlerini akılcı bulan var mıdır, bilmem; ben akılcı bulmadığım gibi son derece sakıncalı buluyorum. Bu türden çıkışlar yarar değil zarar getirir. Toplumda huzursuzluklara, güvensizliklere ve kaosa yol açabilecek sonuçlara gebedir.


Ekonomi dünyası sokaklarda atılan sloganlarla değil, paranın gücü, hedeflenen amaçlar ve akılla şekillendiriliyor. Sokaklarda yükselen feryadlar matematiksel dizilimlerde değer taşımaz.Genel olarak 'dövize hücumun' yaşandığı Türkiye'de her vatandaş ekonomist! Buna karşın ne çaredir ki; her Türk 'borç' bataklığında çırpınıyor!

Aman dikkat! Siz, siz olun sokaklarda sloganlar atarak yaşamınızı daha iyi koşullara ulaştırabileceğinizi sanıp güzel ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğini kaos ateşine sürüklemeyin.


Eğer yönetenleri beğenmiyorsanız seçim sandığında tercihiniz doğrultusunda oyunuzu kullanırsınız olur biter. Şu bir geçektir ki; beğenmediğiniz günümüz koşulları, sizlerin dünkü tercih ve seçiminizin sonucudur. Net bir ifadeyle; bugün sizin tercihiniz, sizin eserinizdir.

***ÖZÜR: Okurlarımıza özür borcum var. Haber Dükkanı.com'da yer alan makaleler ve haberlerin fotoğrafları nedendir bilinmez "BUHAR OLUP UÇUYOR!" teknik işlerden sorumlu olan dostlar bu konuya ne zaman çözüm getirecekler hiç bilemiyorum. Ben, kendi adıma bu adamsendecilik ve beceriksizlikten ötürü tüm okurlarımızdan özür dilemeyi borç biliyorum...

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük