Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Soytarılar ve palyaçolar ünlü olur

info@haberdukkani.com 16 Aralık 2021 Perşembe

Herkes ÜNLÜ olmak istiyor!
Medya'da adından söz edilsin, görüntüleri yayınlansın istiyor. Hem de her gün!
Doyumsuz histeri, duygusal reaksiyon taşkınlığının bile ötesindeki bu hastalık haline, algıda yanılma durumu ve gerçeklik duygusunun tümden yok oluşu da eklenince devasız bir çılgınlık durumu oluşuyor. Medyatik kişlik serüveni, kişiye oldukça eğlenceli gelse de çıkılan yolculukta son istasyona varıldığında, vagondan inen yolcu kusursuz bir palyoçaya dönüşmüş oluyor.

Herkes ÜNLÜ olmak istiyor!
Ünlü olabilmek uğruna her kılığa bürünüp her renge boyanmak, cerrahi müdahalelere, aşağılanmalara, acınası rezilliklere katlamaya ve toplumun soytarısı olmaya varana kadar, insanlık onurunu ayaklar altına sermeye razı olmak! Sırf medyada adından söz edilsin, görüntüleri yayınlansın diye kaybedilen kişilik, onur ve değerlerden vazgeçmek. Şeytanla anlaşma yapabilmek için yalvarmak; aklın ve insanın yok olma hali...

Hiç kimse sahip  olduklarıyla yetinip tadını çıkartaya çalışmıyor. Neden? Çünkü ÜNLÜ olduğunda, çok daha kolay bir yaşam sürdüreceğine inanıyor. Zengin,  saygın ve önemli bir kişiye dönüşeceğini sanıyor. Bu uğurda çırpındıkça, bir daha içinden çıkabilmesi mümkün olmayacak bir lağım çukuruna düşeceği gerçeğini göremiyor; insanlık adına çok acı bir trajedi.

Siz de herkesin tanıdığı bir ÜNLÜ olmak ister misiniz?

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük