Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Spekülasyon fabrikası

info@haberdukkani.com 17 Şubat 2020 Pazartesi

FETÖ'nün hedef listesinin en başında seçimle göreve gelmiş hükümet ile Cumhurbaşkanı bulunmaktadır; bu gerçeği bilmeyen, görmeyen ve anlamayan hiç kimse yoktur. CHP lideri ile onun çevresinde topladığı kodroları hariç! Bu gerçeği de görmeyen, anlamayan ve bilmeyen CHP'li yoktur.

Özellikle CHP'ye gönül vermiş ve her dönemde umut bağlamış olanlar tarifi imkansız bir keder içinde kahrolmaktadırlar. İçleri kan ağladığı halde sessiz kalıyorlarsa bu onların CHP'yi korumaya çalışıyor olmalarındandır.

Toplumu karamsarlık girdaplarına sürükleyebilmek için, en olmadık söylemleri gündeme taşımayı marifet sayan bu anlayışı siyaset arenasında muhalefet becerisi olarak kabul edebilmek asla ve asla mümkün değildir.

Her seçimden "yenik" çıkan siyasi bir partinin lideri hiç mi aynaya bakma ihtiyacı duymaz? "Ben, üstlendiğim görevde başarılı olamadım, artık bana istifa etmek yakışır" demesi gerekmez mi?

Her seçimde toplumun umutlarını boşa çıkartan muhalefet liderinden istifa etmesinden başka ne beklenir?

Ciddiyetten yoksun söylem ve iddialardan ötürü, her gün mahkeme kapılarında savunma yapmak ve tazminat davalarına muhatap olmak "övünç" madalyaları olmasa gerek.

FETÖ kadrolarından medet umarak onlara sırtını yaslamak da neyin nesidir?

Siyasi bir partiyi "spekülasyon fabrikası"na dönüştürerek iktidar olabileceklerine inananlar iktidar olamazlar ama o siyasi partiye gönül verenleri intihara sürükleyebilirler.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük