Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Şüpheliler aklımızla oynarken

info@haberdukkani.com 14 Temmuz 2016 Perşembe

İlginç bir dünyada yaşıyoruz. Siyasi liderler, milletvekilleri, akademisyenler, gazeteciler, belediye başkanları, işadamları, bürokratlar, savcılar, hakimler ile şirketler, vakıflar ve ne acıdır ki; çocuklarımızı emanet ettiğimiz eğitim kuruluşlarının adları "şüpheliler" listesinde yer alıyor.

S.S.C.B. adıyla namdar Rusya ile ABD'de de öne çıkan kim varsa adları "şüpheliler" listesinde yer alıyordu bir zamanlar.
Günümüzde ülkeler tepeden tırnağa şüpheli kadrolardan oluşuyor demek gerçek dışı olmaz. Dünyanın her ülkesinde "şüpheliler" listeleri mercek altına alınıp yayınlanacak olsa günümüz gençliğinin korkudan dudakları uçuklar.

Modern Ortaçağ olarak tanımlanan günümüz dünyasında şükürler olsun ki, engizisyon mahkemeleri yok ama, insanların aklına derhal engizisyon mahkemelerini çağrıştıran gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor.

Yaşam siyasete odaklı olunca, Tanrı'nın her kulu şüpheli olup çıkabiliyorsa da gözler önünde öyle hokkabazlıklar gerçekleşiyor ki; namdar isimlerin "şüpheli" sıfatıyla tanımlanıyor olmaları çok hafif kalıyor.

Demokrasi tahterevallisine çıkan siyasi illizyonistler, türlü hilelerle gözlerini bağladıkları sıradan insanları, cin çarpmışa çeviriyorlar.

Yaşadıkları dönemin gerçeklerini kavramaları olanaksız hale getirilen sıradan insanlar, siyasi illizyon ustalarının marifetiyle birbirlerinin gözlerini oyabilmek için, fırsat kollar hale geliyorlar.

Her türlü naneyi karıştırmalarına karşın daima zirvedeki karlar gibi bembeyaz kalabilenler ile sapla samanı ayırmayı akıllarından dahi geçirmemiş olmalarına karşın, şüpheli görülerek okkanın altına giden kurbanların birlikte yaşadıkları parsellere ayrılmış yerküreyi uzayın en üst katmanlarından büyük bir öfkeyle izleyen olsa gerek. İşte o izleyen var ya bir an gelir de merhametinin yerini öfke patlaması alacak olursa eğer; hepimizin vay haline...

Siz, siz olun şüpheliler ile siyasi illizyonistlerin aklınızla oynamasına asla izin vermeyin; en hafifinden bir illete yakalanıp sağlığınızı yitirebilirsiniz. Sağlıklı, mutlu ve genç kalmanın tek bir ilacı var: medyada yer alan haberlere kulakları tıkamak.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük