Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Televizyon dizilerinin konu mankenleri

info@haberdukkani.com 04 Temmuz 2015 Cumartesi

Son yıllarda televizyonlarda pekçok dizi yayınlanır oldu. bunlar arasında halkın ilgisini çekmeyi başaranlar, tiyakilik etkisi uyandıranlar var.

Fakat onca beğeni ve ilgiye karşın dizilerde rol alan karakterler yıldızlaşamıyorlar. Hem de hiçbirisi..

Dizi yayından kalkarkalkmaz rol üstlenip ete kemiğe büründüren oyuncular unutulup gidiyor. Bütün televizyon dizilerinin kahramanları unutulmaya mahkümlar. Demek ki, hafızalarda "İZ" bırakmayı başaramıyorlar.

Hani başarılıydılar!

Hepsi birer saman alevinden ibaret,.

Ayhan Işık, Türkan Şoray, Tarık Akan, Fatma Girik, Hülya Koçyiğit, Fikret Hakan, Yılmaz Güney, Filiz Akın, Kadir Savun, Erol Taş ve daha pekçok isim hafızalardaki ve gönüllerdeki canlılıklarını koruyorlar.

Dünya değişiyor diyenler var. Elbette ki dünya değişiyor, değişmeye devam da edecektir. doğanın kaçınılmaz diyalektiği: dünya durağan değildir.

Günümüz oyuncuları, birer konu mankeni olmanın ötesine geçemezlerken, geçmişin başarılı "karakter oyuncuları" dünya döndükçe yaşamaya devam edecekler. Onlar yolda yürüdükleri zaman trafik aksardı, sizler vatandaşın yanından geçip gidiyor ama fark edilmiyorsunuz bile.. Televizyon dizilerinde rol alan oyuncular yok aslında birbirinizden farkınız ama her ne hikmet ise; aranızdaki fark Nebahat Çehre kadar büyük.

Taylar geliyor, atlar kenara diyenlere selam olsun.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük