Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Terör kanla beslenirken vatandaş ağlıyor

info@haberdukkani.com 19 Ekim 2011 Çarsamba

19 Ekim 2009'da Habur'dan giren PKK'lıların yıldönümünde, Çukurca'dan gelen 26 şehit haberiyle bir kez daha derinden sarsıldı Türkiye...

"Kürt Açılımı" trajik bir saldırıyla sona erdi.

2 yıl önce Mahmur ve Kandil'den gelen 34 kişi davulla zurnayla karşılanmıştı. 2 yıl sonra ise, yine bir 19 Ekim'de bu kez 26 asker şehit oldu!

Terör bataklığına kurban verilen her şehit haberi, her yurttaşın yüreğinde kapanmaz yaralar açılmasına neden oluyor. Yıllardır sürüp giden bu acımasız katliamlar toplumsal travmalara yol açıyor.

Devlet, "terör"e son verebilmek için, dağlara çıkmış, devlete baş kaldırmış, kendi halkının masum vatandaşlarına ve güvenlik güçlerine kurşun sıkmış, bomba atmış, cinayetler ve katliamlar işlemiş bir terör örgütünün şu ya da bu şekilde oyuncağı haline gelerek, insanlıktan çıkmış gençlerine dahi "baba şefkati" ile yaklaşmaya çalışırken... Acımasızca, insan aklına ve vicdanına karşı cinayet şebekesinin çarkları işlemeye ve kan akıtmaya devam ediyor!

Aslında bunda şaşılacak bir durum yok. Çünkü terör kandan beslenerek var olabiliyor.

Terör kalp kazanarak değil, kan dökerek, öldürerek, yok ederek varlığını sürdürebilir. Devlet ise, kalp kazanmaya çalışıyor!

Siyaset sahnesinin bütün aktörleri geçmişte olduğu gibi bugün de terörü lanetleyecekler ama malesef ki, kamu vicdanını rahatlatmaya yetmeyecek yapacakları açıklamalar..

Vatandaş, kanla beslenen terör örgütünün ortadan kaldırılıp yok edilebilmesiyle huzura kavuşabilecek.

Ne dağların bombalanma haberleri, ne öldürülen teröristlerin sayıları, ne sıcak takip ve sıcak çatışma haberleri.. hiç birisi yüreklerde açılan yaraların kapanmasını sağlamaya yetmiyor. Tek çare terör örgütünün yok edilip ortadan kaldırılabilmesindedir.

Yenilenen otobanlar..

Kentlerde yükselen plazalar..

Yaşamı zehir eden zamlar..

Hiç birisi vatandaşın umurunda bile değil ama her şehit haberi vatandaşı kalbinden vurup toprağa düşürüyor. Bu gerçek bilinsin.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük