Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Teröre karşı Türkiye tek vücut

info@haberdukkani.com 26 Ağustos 2015 Çarsamba

Dış ülkelerin kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmeleri doğal ama içeridekileri anlamak mümkün değil.

Terör ile kolkola giren paralel yapılar ülke çıkarlarını değil; kendi çıkarlarını koruma çabasındalar. Bu durum dışarıdan yönetildiklerinin kanıtıdır.

İktidar ile muhalefet arasındaki zıtlaşma giderek tırmanıyor. Bu durum elbette ki; vatandaşı umutsuzluğa sürülüyor.

Vatandaşın önüne 1 Kasım'da seçim sandığı konulacak. O güne kadar sessizliğini koruyacak olan vatandaş, son tercihini açıklayacak ve ülke rahatlayacak.

Gerçekte endişelenecek bir şey yok. Demokrasi işliyor. Dış ülkeler, terör örgütleri ve paralel yapı istedikleri sonucu elde edemeyecekler.

Dolar'ın sürekli tırmanışı, terör, siyasi çalkantı ve uzlaşmaz zıtlaşmalar, ekonomideki suni durgunluk, medya yayınları gibi sıralanabilecek bütün etkenler sonucu değiştirmeyecek. Çünkü, vatandaş yaşanılan sürecin kendi hayatına getirdiği olumsuzlukların farkında. 1. Kasım'da sandık başına gidip oy kulanacak olan sade vatandaş ülke çıkarlarını koruyacak.

Türkiye teröre karşı tek vücut. Kimsenin endişeye kapılmasına gerek yok. 1 Kasım'dan sonra gerçekte var olmayıp varmış gibi yansıtılmaya çalışılan bugünkü ekonomik sorunlar da kendiliğinden ortadan kalmış olacak. Nevar ki; ellerindeki parayı Dolar'a yatıranlar, spekülatif kazanç elde etmiş olacaklar. Bu durum da açıkça gösteriyor ki; "belirsizlik" ortamından yararlananlar bellidir.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük