Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Tuhaflıklardan seçmeler

info@haberdukkani.com 24 Ocak 2017 Salı

Kadınlar hayatın güçlüklerini şarkı söyleyerek gögüslerler. Erkekler ise arabesk şarkılarla kendilerini jiletle doğramayı tercih ederler! Oldukça tuhaf bir durum. Kadınların erkeklere oranla daha uzun ömürlü olmalarının sırrını çözebilmek için uğraşıp duruyorlar bilim insanları.. Bu hepsinden çok daha tuhaf bir durumdur.

İnsanlığın tüm sorunlarının üstesinden "siyaset"le gelinebileceğine inanıyoruz. Acaba bu mümkün mü? Eğer mümkün ise, neden dünya insanlığı sorunlar bataklığında can çekişmektedir?

Bilim ile sanat insanlığı çok daha kolay bir yaşama ve mutlak mutluluğa kanatlandırabilmek için uğraş veriyor ama kimsenin ciddiye aldığı yok! Nedense siyaset ve siyasetçiler çok daha ciddiye alınıyor. Sanatçılar ile bilim insanları bir tüy gibi uçuşuyorlar. Ünlü bir futbolcu, bir pop yıldızı ya da sinema yıldızı bilim insanından ve sanatçıdan çok daha önemli insanlık için! İşte size insanlık hallerinin en tuhaf gerçeklerinden seçmeler.

Billur bir tuz kristal taneciği ile billur bir elmas zerreciği arasındaki "değer" farkı da oldukça tuhaftır ki; değerlendirmeyi yapan yine insandır. Birisinin yaşamsal diğeri yalnızca pahadan ibarettir. Bir su damlası büyüklüğündeki bir elmas parçaçığı nedense sudan çok daha pahalıdır; üstelik su damlacığı bedavadır! İşte size tuhaf bir durum daha..

En yakınlarımız bizimle birlikte yaşarlarken ne de çok kırarız kalplerini.. Ecel bizleri ayırdığında hayıflanıp dururuz ama boşunadır dövünüp yakarmalar. Çok tuhaf bir durum!


Farkında mısınız bilemem ama biz insanlar, her şeye tapıyor ama aslında hiçbir şeye değer vermiyoruz. Gerçekten de tuhaf bir durum!

Uzun sözün kısası, biz insanlar; sizce de biraz tuhaf değil miyiz?

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük