Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Türk Kızılay'ının Ukrayna'da insani yardım başarıları

info@haberdukkani.com 09 Mart 2022 Çarsamba
09.03.2022

Türk Kızılay Genel Başkanı Kınık, Ukrayna'daki insani yardım çalışmalarını AA'ya anlattı

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, şu ana kadar Ukrayna'ya 13 tır insani yardım malzemesi gönderildiğini belirterek, "İnsani yardım operasyonlarımızı devam ettireceğiz." dedi.

16.03.2022

Türk Kızılay savaş mağduru çocukları mutlu etmek için çalışıyor

Türk Kızılay Çocuk Programları Koordinatörlüğü, Rusya'nın Ukrayna'ya savaş açması sonrası Türkiye'ye getirilen çocuklara moral vermek için etkinlikler düzenliyor.

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Ukrayna Rusya Savaşı'nda, olağanüstü işler başarıyor. Türk medyası, Kerem Kınık'ın uluslararası savaş ortamında elde ettiği başarıların henüz farkına varabilmiş değil!

Damda kalan kedileri, kanalizasyona düşen eşekleri bile görebilen Türk medyası, gerçek değerlerimizi ve başarılı insanlarımızı ancak ölümlerinin ardından fark varabilme edebilme alışkanlığından henüz kurtulabilmiş değil.

Eğer Dr. Kerem Kınık'ın çabaları olmasa Ukrayna "Kızıl Haç" teşkilatı tam anlamıyla savaşın daha ilk günlerinde çökmüş olacaktı. Bugün de Ukrayna Kızıl Haç'ını ayakta tutan Türk Kızılay'ı ile Genel Başkanı Kerem Kınık'ın öngürüsü ve olağanüstü çabalarıdır.Çok merak ediyorum Batı dünyası Ukrayna Kızıl Haç'ına neden merhem olamadı?

Savaş mağduru, şaşkın ve çaresiz durumdaki Ukraynalılar'ın açlık, susuzluk, ilaçsızlık ve soğuktan donarak ölmelerini önleyen Türk Kızılay'ı gerçeği tüm dünya insanlığının gözleri önünde gerçekleşmektedir.

Savaştan kaçan Ukraynalılar, sadece sınırlarına geldikten sonra kollarını açıp bağrına basan Batı'nın İnsani yardım ekipleri Ukrayna'da yok! Savaş cephelerine kadar konuçlanmayı başaran Türk Kızılay'ı kendi ülke topraklarında Ukraynalılar'ı kucaklayan sadece Türk Kızılay'ıdır. Bu büyük insani yardımlar başarısının altında Türk Kızılay'ının damgası ve Genel Başkanı Kemal Kınık'ın imzası var.

Tekrarda yarar var: Türk Kızılay Teşkilatı olmamış olsa Ukrayna Kızıl Haç Teşkilatı çoktan çökmüş olacak, savaş mağduru Ukraynalılar'a yardım elini uzatamayacaktı.Türk Kızılay Teşkilatı'nın savaş ortamında sürdürdüğü bu insani yardım başarısını, Türk medyasından (birkaç istisna hariç) sadece Anadolu Ajansı'nın görüyor olması gerçekten büyük talihsizliktir. Hele ki, Birleşmiş Milletler'in NATO'nun bu kadar "aciz" kaldığı Ukrayna Rusya Savaş sahnesinde yaptıklarıyla "devleşen" "abideleşen" Türk Kızılay'ının başarılarını görmeyen Türk medyası ne yazık ki tarih sahnesinde iyi not almayı başaramadı.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük