Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Türkiye Allah'a emanet

info@haberdukkani.com 27 Aralık 2013 Cuma

Vatandaş her zaman Allah'a emanet biliriz de koskoca bir devlet yönetim aygıtının Allah'a emanet olduğu gerçeğini aklımız almıyor.

"Yöneteceğiz," diye gelenler, yönetmekle sorumlu oldukları her ne var ise; rüşvet ve yolsuzluk çarkına teslim etmişler de haberimiz olmamış!

İnanmışların değil, kandırılmışların cemaati olduğu iddia edilen bir çevrenin lideri, beddualarla koskoca bir ülkeye ve siyasi erke deprem yaşatabiliyor!

Bir zamanlar "Altın Hilal" de denilen eroin narkodolar/otobanının köprüsü olduğu iddia edilen ülkemizde, ekonominin eroin trafiğinin skalasına "bağımlı" olduğu iddia edilirdi. Bugün de muhalefet basbas bağırıyor: "Ülke yolsuzluk ekonomisiyle yönetiliyor" diye..

Vicdan sahibi deneyimli hukukçular, "Hukuk iflas etti," diye feryad ediyorlar. Birçok avukat mesleğini terk ediyor, hukuka olan inancını yitirdiğinden.. Duruşma salonlarında avukatlar, hukukun ruhuna aykırı olarak alınan kararları protesto etmek için, sırtlarından cübbelerini çıkartıp yere fırlatıyorlar yine de seslerini duyuramıyorlar.

Geçmişte devlet ihalelerinin iktidarın "arpalığı" olduğu öne sürülürdü günümüzde ise; ihalelerin  "hayır mı, rüşvet mi?" belli olmayan yolsuzluklar ağına düştüğü gerçeği gözler önüne serilir oldu.

Güler misiniz, ağlar mısınız, sizin bileceğiniz iş elbette ama, bu gidiş hiç de iyi bir gidiş değil.

İstanbul Barosu'ndan yükselen son çığlık: "Gelinen nokta da tuz da kokmuştur"

Başınız sıkışacak olsa, hakkınızı arayabilmek için sığınabileceğiniz son kale olan "HUKUK" iktidarın adeta oyuncağı, sizin anlayacağınız "GUGUK" olmuş ki; bunu bendeniz değil, hukukçular ve görevli yargı mensupları dile getiriyorlar. Bu durumda ülke Allah'a emanet demektir.

Sizler de Allah'a emanet
olduğunuzu sakın aklınızdan hiç çıkartmayınız.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük