Seçim Sonuçları 2023
İsmail AŞÇIOĞLU
İsmail AŞÇIOĞLU

Türkiye'de olmayan nedir?

02 Ocak 2016 Cumartesi

"Enerji"den ibaret olan insan ömrü tıpkı bir batarya gibidir; değerini ve nasıl tüketilmesi gerektiğini bilmek gerekir.

Türk İnsanı enerjisini üretmek yerine köşeyi dönmek için tüketir. Bunun için Türkiye'de malesef ki en değerli şey paradır.

Gelişmiş ülkelerde en değerli olan ise, insandır. Çünkü, oralarda insanlar enerjilerini üretim için tüketirler. Onların üretimleri dünyanın her köşesinde değerli mamuller olarak satılır ve ülkelerinin kasaları paralarla dolup taşar; insanlar gelecek endişesi içinde kıvranmazlar.

Yağma, talan, vurgun, soygun, hırsızlık, kaçakçılık ve burada dile getirmekten hicap duyacağım ama herkesin malumu olan her ne var ise; köşeyi dönebilme uğruna her yol ve yöntemi "mübah" görmelerine karşın, ağızlarına katiyen "haram lokma" koymamaya (!) and içmiş kitleler için değerli olan tek bir şey var: PARA..

2016 yılında değerli tek bir şey olacak, para.. Bu gerçeği bilenler paralarını üretim alanlarına değil; spekülatif vurgunlara yatıracaklar. Üretime yatırım yapanlar mı, hiç sormayın onlar, ekonomimizi ayakta tutan talihsiz şövalyelerimizdir. Herbiri Malazgirt ve Çanakkale kahramanları gibidirler. Türkiye, onların sırtındadır ve hiç sesleri çıkmaz; tüm olanaksızlıklara ve önlerine çıkartılan engellere karşın, üretimi arttırmaktan başka çare olmadığını en iyi onlar bilir.

Yeni yılda sağlık, huzur ve başarılar dilerim.

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük