Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Türkiye'nin en çok okunan gazetesi

info@haberdukkani.com 19 Ağustos 2014 Salı

Türkiye'nin en çok okunan gazetesi en çok köşe yazarı kovan gazetesi olduğuna göre; gazete patronları pusulayı şaşırmıyorlar demektir. Asıl pusulayı şaşıranlar başkaları olsa gerek..

"Das Kapital"in hücreleri arasında yer alan medya patronlarının pusulayı şaşırmalarına zaten içinde yer aldıkları sistem fırsat vermez.

Profesyonel köşe yazarları sahibinin sesi olmayı peşinen kabullenerek kollarını sıvadıkları işi, bir zaman sonra tavsatmaya yeltendiklerinde kopar kızılca kıyamet. İlk ve ılık uyarı rüzgarı genel yayın yönetmeninden gelirse de iyice havaya girip yiğitleşen köşe yazarı en sonunda patronun değil "egosunun" kurbanı olur.

Gerçek bundan ibaret iken; yazısı yayınlanmadığı için istifa eden ya da kovulan köşe yazarına hiç bir şey olmaz. Bir başka gazeteye transfer olur. Bu arada kahramanlık yıldızı parlatıldıkça da parlatılır. Peki ya bu parlatma işi nasıl olur? Bilmezmisiniz ki; körler ile sağırlar birbirlerini ağırlar.

Bu ülkede engizisyon mahkemelerinin kararlarıyla kitaplar, filmler yakıldı. Nice yazar ve gazeteci faili meçhullerde can verdi. İşkence tezgahlarından geçirilen yazar, düşünür ve sanatçıların adlarını teker teker yazacak olsak bilmemki utanan çıkar mı? Hiç sanmam! Zindan çürütmeleri ve kara propaganda sindirmeleri de başkaca bir rezalet külliyatıdır. Birkaç köşe yazarının gazeteden kovulmuş olmaları çook püften bir şeydir aslında..

Siyaset, hükümet tartışmalarından bir şey çıkmaz. Siz asıl Global Dünya Düzeni içinde nerede yer alabildiğiniz gerçeğine bir gözatınız hele.. Sonra siz ne derseniz ben ona amenna derim.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük