Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Uyuşturucuya eşcinsel evliliğe evet, Bakan ziyaretine hayır!

info@haberdukkani.com 12 Mart 2017 Pazar

Hollanda monarşi hükümeti, "sosyal haklar" alanında yiğitleştikçe yiğitleşmiş Avrupa'nın uyuşturucu cenneti olarak nam salmış ve eşcinsel evlilikleri kutsamış olmasına karşın; Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Türk toplumuyla bir araya gelmesini engelleyerek diplomatik bir skandala da imza attı.

Kaya'nın, karayoluyla Rotterdam'a gideceğinin açıklanmasının ardından Hollanda polisi Rotterdam Başkonsolosluğu rezidansı önündeki yolu trafiğe kapattı.

Bununla da yetinmeyen Hollanda polisi, ellerinde Bakan Kaya'nın fotoğraflarıyla Rotterdam'a gelen araçlarda bulunan başörtülü kadınların üzerini tek tek aradı. Ayrıca AA ve TRT ekipleri ile bazı bakanlık yetkilileri de yaklaşık bir saat sorguya çekilerek ülke dışına çıkarılmaya zorlandı.

Bakan Kaya'nın aracı Rotterdam Başkonsolosluğuna sadece 30 metre mesafede polis tarafından durduruldu!

Rotterdam Başkonsolosluğu çevresinde toplanan kalabalık, Hollanda polisinin sert müdahalesi ile dağıtılmaya çalışıldı, köpekler insanların üzerine salındı.

Bakan Kaya, bu esnada Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ve Türkiye'de canlı yayınlara bağlanarak yaşanan olayları kınadı ve güncel durum hakkında bilgi paylaşımlarında bulundu.

Bu rezaletler yaşanırken Hollanda polisi, Kaya'nın danışmanı Bilal Topçu ve bazı korumalarını gözaltına alarak sınır dışı etti!

Yaklaşık 5 saat boyunca Başkonsolosluk civarında toplanan binlerce kişi ile buluşmayı bekleyen Bakan Kaya, aracından çıkarılarak, başka bir araca bindirildi ve Almanya'ya polis eskortu eşliğinde götürüldü! Kusursuz, noksansız, görülmemiş bir rezalet...

Bütün her şey tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleşti. Hollanda monarşisi diplomasi kuralları ile uluslararası yasaları ayakları altına alıp çiğnedi!  Hollanda bu "skandal"dan hiç utanmadı! Utanmadı çünkü faşitler tarihte utanmazlıklarıyla ünlüdürler.

Hollanda "küçük" bir Avrupa monarşisi olarak olarak örnek bir küçüklük sergiledi. Kendince ego tatmini yaşarken de sırtını yasladığı bazı ülkelerin taşeronluğunun gereğini de yerine getirmiş oldu. İşin en önemli yanı ve püf noktası da burasıdır.

Türkiye gelişiyor, güçleniyor, özgüveni artıyor birileri fena halde rahatsız oluyor. Eh, olacak o kadar... Olacak o kadar çünkü, Hollanda monorşisi dünya "Gay Lobisi"nin de merkezidir ve bu gerçek gizlidir.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük