Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Uzay'da ilk tecavüz!

info@haberdukkani.com 12 Eylül 2013 Perşembe

Bilim dünyası, tüm enerjisini çılgınca uzay projeleri için tüketirken, yeryüzü insanlarının düş sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

Uzay boşluğunda bilmediğimiz, bir çoğundan hiç haberimiz olmayan ve belki de ömrümüzün sonuna kadar bizlerin hiç haberi olamayacağı gelişmeler yaşanıyor.

Gelecek kuşaklar bugün bizim bilmemizde sakınca görülen gerçekleri öğrendiklerinde bugünün geniş halk yığınlarıyla epey dalga geçecek olmalılar..

İnsanlık rotası uzay boşluğunun sonsuzluğuna yöneltmiş, büyük bir maceranın ufkunda seyrüsefer eylerken, yerküre giderek daha çok yaklaşıyor cehennem koordinatlarına.

Rüşvet, irtikap, yolsuzluk, gasp, cinayet, tecavüz, hırsızlık, gizli ve açık fuhuş, narkotik mamüller sarmalında geçip giden yaşamlara bir de demokrasi cinayetleri, demokrasi sansürü, demokrasi eşitsizliği ile ileri demokrasi hukuksuzluğu eklenince yaşam, cehennemin kapılarının ardına kadar açıldığı bir yer olmakta...

Sözde elitlerin semti Nişantaşı'nda, bizim mahallenin kredili satış yapmaya eli mahkum olduğun için de bir anlamda "gizli finansörü" olan Murat Market'in sahibi Ahmet Kolivar, zaman zaman öyle laflar ediyor ki; profesörlerin oturup kitap yazası gelir. Geçenlerde yine bir laf etti, "Milli görevimiz hırıszlıktır" diye, kestirip attı. Eh, şimdi bu "doğru" söze yanıt verebilecek bir babayiğit çıkar mı, hiç sanmam.

Dünya uzay boşluğunda yaşam alanları yaratabilmek, koloniler ve yeni dünyalar kurabilmek için uğraş veriyorken; bizim demokrasi dünyamızın dar ufukları, bazen bir öz deyişi, bir fikri, hatta bir sözcüğü dahi demokrasi hukuku ile cezalandırmaya devam ediyor.

Bizler gün gelir de uzaya çıkarsak eğer biliniz ki; o gün, uzayda ilk tecavüzü gerçekleştirecek ve ilk cinayeti işleyecek olanlarız.

Ve elbette ki, uzayda düşüncenin ifadesine ilk cezayı verecek olan da bizim demokrasimizin hukuku olacaktır.

Biz henüz yer yüzü cehennemindeyiz, uzaya adım atmadık. İşte bu nedenle henüz uzayda tecavüz ve cinayet vakası gerçekleşmiş değil. Bilim insanları uzayda cenneti arıyorlar. Yeryüzü cehenneminden kurtulmak istiyorlar, bütün çabaları bunun için.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük