Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Vatandaş: "İnadına MHP" diyor..

info@haberdukkani.com 31 Mayıs 2011 Salı

Türk demokrasisine, Türk siyasetine, ülke istikrarına ve insan onuruna düzenlenen şantaj amaçlı seks kasetleri skandalı, Türkiye'yi çok derinden sarstı.

Vatandaş bu rezil ve alçakça saldırıyı alkışlamıyor, lanetliyor.

Kiminle konuştuysam, kimin sesine kulak verdiysem vatandaşın samimi ifadesi ve duyguları çok özet bir ifadeyle budur.

Sandık başına gidilecek tarihe günler kalmışken, vatandaşın özgür iradesi ve vicdanların sesi dost meclislerinde dile getirdiklerini zaten hala Silivri'yi yaşıyan biri olarak yazabilmem olanaksız. Yazmama da hiç gerek yok, nasıl olsa seçim sandığı açıldığında vatandaş kendisini açık seçik ifade etmiş olacak.

Seçim sonuçlarına yönelik kamuoyuna yansıtılan bütün anketlerin hiçbirinin Türkiye gerçeğini yansıtmadığını sokaktaki her vatandaş çok iyi öğrenmiş durumda.. Seçim sonuçlarına en çok şaşıracak olan siyasetçilerin kendileri olacak, hiç bir lider evdeki hesapların, seçim meydanlarındaki ve masa başındaki hesaplara uymadığını bir kez daha öğrenecek.

Vatandaş yaralı, vatandaşın onuru zedelenmiş, vatandaş Türkiye'nin bugün içinde bulunduğu durumdan hoşnut olmadığı gibi, ülkenin gerçek efendisinin kendisi olduğunun bilincine varmış olarak gidecek sandık başına..

Bu şu demek: Vatandaş ne içeriden ne de dışarıdan estirilen rüzgarlarla gemisinin yelkenlerinin şişirilemeyeceğini biliyor. Sandık başında kullanacağı oy ile kendi başının çaresine bakmakta kararlı.

Hayatında MHP'ye hiç oy vermemiş olan ve hatta Devlet Bahçeli'ye sempati dahi duymayan kişiler bile MHP'ye oy vereceklerini dile getiriyorlar açık açık. Neden diye sorduğumda da "MHP mutlaka barajı aşmalı, mecliste yer almalı, bu denge için şart" yanıtını veriyorlar.

İktidara oy vermiş küskünlerin giderek artış kaydediyor oluşundan söz etmeye gerek yok.

CHP'nin çiçeği burnundaki yeni lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun özgüveni, tavrı, söylemleri ve dile getirdiği projeleri vatandaş olumlu buluyor.

Kısaca vatandaşın kafası hiç karışık değil, vicdanen de rahat etmek istedikleri anlaşılan seçmenler, Türkiye'nin geleceğini kişisel çıkarlarının üstünde görüyorlar.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük