Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Vatandaş modası geçmiş eski traş istemiyor

info@haberdukkani.com 04 Haziran 2015 Perşembe

Bırakın bu işleri, bütün yaptığınız eski traş..

Tirajlarınız ortada.. bu tirajlarla sürdürdüğünüz saltanat arasında uçurumlar var.

Türkiye'deki gazetelerin müflis olmalarına karşın nasıl olupta saltanatlarını sürdürebildiklerine  vatandaşın aklı ermiyor. Bu yüzden gazete okumuyorlar; inanmıyor, güvenmiyorlar.

Değirmenler dönüyor, birileri un ufak ediliyor ama suyun nereden geldiği hiç belli değil. Belli ki suyun sahipleri, değirmenleri çalıştıranlara un ufak edilmesini istedikleri hedefleri gösteriyor. Her dönemde aynı traş. Oysa bu traşın modası çoktan geçti.

Gazeteler gelir kaynaklarını açıklıkla halkın gözlerinin önüne seremedikleri sürece "etkisiz" olmakla kalmayacak "legal" de olamayacak, "illegal" damgasından kurtulamayacaklar.


İllegal yayıncılık 21. yüzyılda inandırıcı olamıyor. Halkın güvenip satın almadığı gazeteler doğal olarak tarihe de kaynak olamayacaklar.

Halk, kamuoyu oluşturmakla görevlendirilmiş gazeteleri değil, sözcülüğünü üstlenmiş gazeteyi "para" verip satın alır. Bugün kim para ödeyip gazete satın alıyor ki..

Ayıptır ayıp, bırakın bu modası geçmiş eski traşları..

Yeter artık doymadınız mı? Hayal bile edemeyeceğimiz yaşamlar sürdürmüyor musunuz? Yeteri kadar servet sahibi olmadınız mı? Yahu bu kadar mı aç gözlülük olur; pes doğrusu.. Hadi anladık, iştahlı ihtiraslarınızla başbaşa kalın ama vatandaşın traşına karışma cüretinden artık vazgeçin. Canı nasıl isterse öyle traş olur. Bundan size ne.. Siz finans kaynaklarınızı açıklayın da neyin ne olduğunu öğrenelim.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük