Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Votka/limon üzerine çalışmalar

info@haberdukkani.com 10 Şubat 2015 Salı

Kış mevsimi Boğaziçi'ni lapa lapa kar tanecikleriyle selamlayıp özlem gideriyor. Bu buluşmayı penceresinden izleyen Avni Bey, çakırkeyif votka/limon üzerine çalışıyor. Yanıbaşındaki Ayşe Hanım, hırçın kıskançlık nöbetinde fakat hiç belli etmiyor.

Avni Bey, hafızasından hiç silinmeyen gençlik yıllarının votka/limon tadındaki Boğaziçi flörtleriyle sarmaşdolaş; yanıbaşındaki Ayşe Hanım'ın elini tutuyor. Kırk yıldır tuttuğu elin, sıcaklığı ile nabız atışları hiç mi değişmez? Ayşe Hanım'ın eli ile anılarındaki ilk flörtlerinin heyecanları neden hiç değişmez ki..

Kış mevsimi Boğaziçi'yle özlem giderirken Avni Bey de votka/limon üzerine çalışarak anılarıyla özlem gideriyor. Ayşe Hanım, iç dünyasında gizli kıskançlık duygularıya başbaşadır: "Avni, bunca yıl sonra bile o kadını düşüyor olabilir mi?" diye, geçiriyor aklından. Nabız atışlarının o anki duygularını elevermesinden korkuyor, Avni Bey'in avucunun içine aldığı elini usulca çekiyor.. Oysa ki; Avni Bey, çakırkeyif 40 yıldır tuttuğu elin nabız atışlarından eşinin duygularını anlayacak durumda değil.

Kar tanecikleri uçuşuyor, kış mevsimi Boğaziçi ile özlem gideriyor. Avni Bey, votka/limon üzerine çalışıyor. Ayşe Hanım, Avni Bey ile evlendiğine bin pişmandır ama artık herşey için çok geçtir.

Eğer soracak olursanız; bunun adı, "mutlak yanılgı" değil; "kutsal izdivaç"tır.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük