Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Wikileaks ve TARAF

info@haberdukkani.com 31 Temmuz 2010 Cumartesi

Dünya Wikileas adlı bir internet sitesinin  rüzgârına kapılıp rotasını hiç bilmediği bir yöne doğru sürükleniyor. Ne hayret verici!

Aynı Dünya, Osama Bin Laden'in adı çevresinde yaratılan büyük bir fırtınanın etkisine kapılmış ve rotasını hiç bilmediği bir yöne sürüklenivermişti. Ne zaman ki; "11 Eylül Saldırısı" gerçekleşti, kapalı gözler birden bire faltaşı gibi açılıverdi ama bu arada Osama Bin Laden de sırra kadem basıp efsaneye dönüştürülüverdi.

Tıpkı Wikileaks internet sitesinin kurucusu Julian Assange isimli meçhul kişi gibi..

Osama Bin Laden ile Julian Assange arasında öyle çok benzerlik varki; en belirgin benzerlik, her ikisini de ABD'nin bilumum gizli servisleri bulup yakasına yapışamıyor! CIA nal topluyor onların ardında..

Gelelim TARAF'a..

Taraf ile Wikilieas arasında kıyaslama yarışına girdi bizim medyanın sazanları.. Zaten başka ne işe yararlar ki; işleri güçleri polemik konusu yaratıp kendilerinden söz ettirmek ve halkın kafasını karıştırmak. Akılları fikirleri ve bilgi birikimleri yok ki, ellerine kalem alıp halkı aydınlatacak iki satır yazı yazabilsinler. Körlerle sağılar birbirini ağırlar misali, birbirlerinin şeyini cilalıyorlar bu yöntemle de kendilerini "adam" yerine koydurtuyorlar. Zavallıcıklar!

TARAF'ın hangi kaynak tarafından finanse edildiği tartışma konusu , henüz netlik kazanabilmiş değil varlık kaynağı. Amaçlarının gazetecilik olduğu iddiasındalar. İyi de bu ülkeyi bir baştan bir başa soyuyorlar da neden TARAF'ın manşetlerinde tek bir yolsuzluk, rüşvet, irtikap belgesi yayınlanmaz.. Kimse TARAF'ı eline aldığında "hırsızlık" haberi okuyamaz.. "Haramzadeler"in renkli, merak uyandırıcı, heyecan verici, tadından yanmez öykülerini neden TARAF'ta okuyamıyoruz???

Bu ülkede haramzede, hırsız yok mu? Tepeden tırnağa namuslu muyuz?

TARAF neden nikahlı fahişeleri manşetten yayınlamaz?..

Hani tek bir amaçları vardı: Gazetecilik!

Nasıl bir gazetecilik anlayışıdır ki; nasıl bir gazetecilik başarısıdır ki; kendi ordusundan başka bir konu hakkında tek bir "belge" yayınlamaz. Biz, bavul dolusu belgeden vazgeçtik, yahu el insaf tek bir "naylon faturalı" hazine soygunu haberi bile yayınlanmış değil.. Bu ülkenin vergi daireleri tonlarca naylon faturayla dolup taşıyor TARAF'ta tık yok! Bilinen bir sözdür: "Köpeğin ağzını kemik tutar."

Osama Bin Laden bir yana Julian Assange öte yana!..

Wikiliaes bir yana TARAF öte yana!..

Ey kendini akıllı sanan medya sazanları, 11 Eylül öncesi Laden adını bilir miydiniz ki, bugün Wikilieas ile TARAF'ı cilalıyorsunuz?

Size bu yazıları yazmanız için maaş veriliyor olabilir ama halk o gazeteleri apartman kapılarında çamurlu ayakkabılarını silmekte kullanıyor, okumuyor.

İşte bu yüzden de sizlere maaş ödeyen patronlar eninde sonunda dolandırıcılıktan sanık sandalyesine oturuyorlar. Bazısı da ülkesini terk edip kaçıyor..

Doğru dürüst gazetecilik yapın da çocuklarınıza temiz bir soyadı bırakın bari...

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük