Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Yarınlar çok güzel olacak

info@haberdukkani.com 10 Mart 2017 Cuma

Toplumun bir bölümünü koyu bir karamsarlık kaplamış. Adeta karamsarlık virüsü şırıngalanmış!

Uzun bir zaman oldu; gizli bir el yakaladıklarına karamsarlık virüsü şırıngalamaya çalışıyor. Hiç kuşku yok ki, gizli ellerin komplike bir hesabı var ama, evdeki hesabın çarşıda tutmadığını da hiç unutmamak gerekir.

Türkiye üzerinde oyun kurmaya çalışanların en önem verdikleri şey, topluma karamsarlık, umutsuzluk ve yılgınlık aşılamak.

Karamsarlık virüsü şırıngalanmış olanların vay haline! Ne huzurları kalıyor, ne uykuları, ne iştahları ne de akıl sağlıkları.. şallak/mallak olup algı bozukulukları içinde bocalıyor, halüsinasyonlar görüyor, halüsinasyon ve kabuslarında da inanıyorlar. Çok kötü bir hastalık, üstelik tedavisi de yok.

Siz siz olun karamsalık virüsü şırıngalanmış karamsalık belirtileri gösterenlerden uzaklaşın. Zira bulaşıcıdır. Ne zaman ve nsaıl bulaştığını anlayamazsınız. Hasta olup çıkarsınız. İlk belirtisi de panikatak belasıdır.


Gizli eller vatanını sevenleri hedef alıyor, karamsarlık virüsünü onlara şırıngalıyorlar. Kim vatanını, milletini ve bayrağını seviyorsa karamsarlık virüsünü şırıngalamakla görevlendirilmiş gizli eller tarafından hedef seçiliyorlar. Adamların vurdumduymaz, kendisinden başkasını düşünmeyen, bencillerle işi yok.

Ülkesini, milletini ve bayrağını sevenler karamsarlık virüsü ile şırıngalandıktan sonra, karamsarlığın toplum içinde yaygınlaşması kaçınılmaz hale geliyor.

Aman dikkat!

Karamsarlığa kapılmanız için hiçbir neden yok. Türkiye gelişiyor, güçleniyor, kalkınıyor, refah seviyesi giderek hızla artış kaydediyor. Çok değil 20 yıl önce kaç kişinin havuzlu villası vardı?. 50 yıl önce ülkemizdeki sanayici sayısı bir elin parmakları kadar değil miydi? 50 yıl önce kaç kamyon, kaç traktör vardı? Siyah/beyaz televizyonu olan komşuların evlerinde bütün bir mahalle ahalisinin toplanmadığı günlere adım atalı kaç yıl oldu? Türkiye, yıllar yılıdır onca iç ve dış şoklara dayanarak bugünlere ulaşmadı mı?

Türkiye, dünyanın kıskanarak ve şaşkınlık içinde izlediği ve imrenilen bir ülke durumunda.. Doğası, havası, suyu, denizleri, bereketli toprakları, eşssiz iklimi ve güzel insanlarıyla eşi benzeri olmayan bir ülkedir. Bu güzel ülkede yaşıyor olmak şanstır.

Karamsar olmanız için hiçbir neden yok.

Yarınlar çok güzel olacak.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük