Seçim Sonuçları 2023
Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Yeni bir söz

info@haberdukkani.com 05 Ocak 2020 Pazar

Yeni bir yıla girildi.

Siyasal olarak önümüzde yepyeni bir on yıl var.

Müzmin muhalefet partileri için bu büyük bir fırsattır.

Siyasi parti liderlerinin akıllarına "yeni bir söz" gelmeyecek mi?

Toplumu umutlandıracak, yüreklerde yepyeni heyecanlar uyandıracak, yeni bir söz söyleme becerisini gösterebilecek muhalefetten bir lider çıkmayacak mı?

Gencecik üniversite öğrencilerinin bile intihar haberleriyle sarsılıyor toplum. İnsanların yürekleri kan ağlıyor, vicdanlar uykuları kaçırıyor ama malesef ki, muhalefet parti liderlerinin sözleri hep aynı, hiç değişmiyor. Oysa Türkiye'nin "yeni bir söze" ihtiyacı var.

Türk siyaseti için ne acı bir tablo...

Türkiye'nin yeni sözlere ihtiyacı var. Bu gerçeği sadece iktidar partisi görüyor ve her yeni günle birlikte yepyeni gündemler oluşturmayı başarıyor.

Yıllardır muhalefet partisi liderleri "gündem" oluşturabilme becerisini gösteremiyor. Yaptıkları tek şey iktidarın söylemlerine laf yetiştirmeye çalışmak. Sanki bu rol için yaratılmışlar. Başka bir meziyetleri yok. Adeta düşünce kabızlığından sorun yaşıyorlar.

Dünya değişiyor, yıllar akıp gidiyor ama muhalefetin söylemleri hiç değişmiyor.

Demek ki, söyleyebilecekleri "yeni bir söz" bulamıyorlar. Ama gelin görün ki, şişindikçe daha çok şişiniyor, şişindikçe de halktan uzaklaşıyorlar.

Kararmasın yüreğiniz, Türkiye'nin geleceği felaket tellallarının söyledikleri gibi olmayacak;her geçen gün daha iyiye doğru gidecektir.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük