Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Yerleşik düzenin iflası

info@haberdukkani.com 10 Eylül 2020 Perşembe

Dünya düzeni hızla değişirken, alacağınız kararları bir kez daha gözden geçirmenizde yarar var. Zira yerleşik yaşam modeli iflas etti.

Şimdi yeni bir yaşam var; adı; "Mobil Yaşam"

Biraz karışık ama yerleşik model kadar da sofistike değil!

Koşullar insan yaşamını akışkan hale getirdi. Zorunlu göçlerin ana nedeni de budur. Çünkü para eskisinden çok daha hızlı dolaşıyor dünyada ve cepte taşınamıyor, elde tutabilmek ise imkansız. Banka hesebınızda dahi tutabilmeniz çok güç..

Para akışının hızıyla orantılı olarak meslekler de değişmek zorunda, yaşam alanları da..

Hayatınızın olağan akışını mobilize bir yaşam modeline dönüştüremezseniz eğer çok büyük zararlarla karşılaşacaksınız demektir. Ne güvenceniz kalacak ne de huzurunuz.. Başarı şansınız ise sıfırdır.

Mahallenize hapsolmuş yaşıyorsanız eğer, dünyanız küçülürken, olanaklarınız daralıp yok olacak. Kör karanlık bir yaşama mahküm kalacaksınız. Kabuğunuzu çatlatıp dünyaya açılabilmeniz olanaksız.. Diplomanız, iki dil biliyor olmanız, beceri ve yetenekleriniz mahallenizin içinde sıkışıp kalacak, sahip olduklarınız size avantaj sağlamayacak çünkü; sizden kimseciklerin haberi olmayacak, mahallenizdeki haset komşularınızdan başka..

Süratle mobilize olmaya bakın, bir karavan edinin, böylelikle kent cehenneminden kurtulmakla kalmayıp her yere ulaşabilme olanağına kavuşabilirsiniz. Doğaya, oksijene, huzura kavuşmakla kalmayacak, düşünebilme şansına kavuşacak, stres ve baskılardan kurtulacak, özgürleşecek, dilediğiniz yerlere ve kişilere de kolaylıkla ulaşabileceksiniz. İnternet iletişimi size bu olanağı sağlayamaz.

Paranın akışkanlığı kadar akışkan bir düzenek içinde yer alamıyorsanız eğer, oturup ağlamaktan başka bir şey yapamayacağınızı bilin.

Karmaşıklıktan, stresten, çaresizlikten kurtulmanın tek yolu mobilize bir yaşamdır bilesiniz.

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük