Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

ZAM yağmurları vatandaşı canından bezdirdi

info@haberdukkani.com 06 Temmuz 2023 Perşembe

Her an, her gün siyaset!

CHP amblemli Kılıçdaroğlu & İmamoğlu şirketi gündemden hiç düşmüyor. Medya bu ikiliyi ısrarlı bir zorlamayla bıkıp usanmadan maşetlerinde tutuyor! Oysa ki; vatandaşın gündeminde ardı arkası kesilmeyen ZAM dalgaları var.

Vatandaş, çaresizlik ve endişe içinde ZAM fırtınasında bilinmezlere sürükleniyor.

Hiperenflasyon vatandaşı canından bezdirdi.

Kiracılar, ev sahiplerini vuruyor, ev sahipleri de kiracılarını; nedeni herkesin malumu...

Aile ocakları sönüyor; ailesini katlettikten sonra intahar edenlerin çetelesi tutulacak olsaydı, benzersiz bir ibret literatürü oluşurdu...

Hayatın her alanında cinayet var!

Şiddet ve işkence artık sadece Cibali Karakolu'nda ya da Sansaryan Han da değil; yaşamımızın her alanında...

Hiç kimse yarınından ve geleceğinden emin değil. Toplum olarak meçhul bir geleceğe sürükleniyoruz.

Pudra şekerli yaşamlar ekranlardaki dizilerden çıkıp toplumun her katmanına bağdaş kurup oturmuş durumda. Narko dolarlar uluslararası borsa simsarları marifetiyle şirketlerin kasalarına akıyor! Bu kambiyo cambazlığı Baronları saygın ve örnek iş insanlarına dönüştürüyor!

Bütün bunlar basın kuruluşlarına yerleştirilmiş elemanlar marifetiyle sisler ardında kaybediliyor. Varsa yoksa Kılıçdaroğlu & İmamoğlu!

Kendilerini gazeteci olarak tanımlayanlar sözlerim sizledir; utanmanız olmadığını çok iyi bilen bir kaç kişiden birisi de malesef ki benim... Merak ediyorum, günü geldiğinde tıpkı FETÖ'cüler gibi sizler de topyekün kaçmayı planlıyor musunuz?


Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük