Ümit OĞUZTAN
Ümit Oğuztan

Zavallı şaşkınlar

info@haberdukkani.com 03 Aralık 2011 Cumartesi

Bazı zavallı şaşkınlar ellerinde kalem, sürekli "kelam" üretiyorlar. Sözde AK Parti karşıtı bu tayfanın yazılarını okudukça, içine sürüklendikleri şaşkınlık kendiliğinden su yüzüne çıkıyor.

Hukuk süreci devam eden davalar hakkında "savcı"dan çok savcı, "hakim"den daha çok hakim, "hukukçu"dan çok daha hukuçu, özetle "kıral"dan daha da çok kıralcı olduklarının nedense farkına varamıyorlar. Çünkü hiç ama hiç aynaya bakmıyorlar (!)

Hukukun üstünlüğünü savunacaksın ama hukuka saygı duymayacaksın (!)

Adaletin kutsal olduğunu ileri süreceksin ama adalete zerre kadar saygı duymayacaksın (!)

Polise, savcıya, hakime güvenmeyeceksin ama adalet bekleyeceksin (!)

İşine gelince adalete sığınacaksın işene gelmediğinde adalet yok diye feryad edeceksin (!)

İnsan hakları, demokrasi, barış, kardeşlik, inanç, vicdan ve ifade özgürlüğünden dem vururken; kendinden saymadıklarının karşısında "cellat" olacaksın (!)

Geçmişten geleceğe uzanan yolda hep aynı şarkıyı mırıldananlar, kendi klikleri içinde yer almamış olanlara "çamur" atarak, rotasını kendilerinin de bilmedikleri yolda ilerlemekte özgürdürler ama, her fırsatta çamur atmaya çalıştıklarının da en azından kendileri kadar İNSAN olduklarını hatırlamaları gerekir.

Son söz İNSAFINIZ YOK. Bu zaten bilinen bir GERÇEK. Dün de yoktu, bugün de yok. Yarın da olmayacak. ADAM değilsiniz. Ne dün, ne bugün ne de gelecekte..

Ümit Oğuztan

TÜM YAZILARI

Haber Dükkanı büyük